به روز شده در: ۰۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۱:۵۳
حضور حداکثری، اقتدار ملی/ وزیر امور خارجه:
ظریف با بیان این‌که صندوق رای بهترین جا برای تعیین سرنوشت، تعیین آینده فرزندان و تعیین مسیر کشور است، گفت: هر کس که توسط مردم انتخاب شود برای همه ما محترم است و ان‌شاءالله نیز موفق هم خواهد شد.
کد خبر: ۴۶۲۶۷۵
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۵ - 18June 2021

هر کس که توسط مردم انتخاب شود برای همه ما محترم استبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران که برای شرکت در نشست مجمع دیپلماسی آنتالیا در شهر آنتالیای ترکیه حضور دارد، صبح امروز (جمعه) رای خود را برای شرکت در سیزدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری در صندوق رای مستقر در این شهر انداخت.

وی در اظهاراتی در این خصوص اظهار داشت: حق تعیین سرنوشت از مهمترین حقوقی است که مردم ما با انقلاب به دست آوردند و جمهوریت نظام یکی از مهمترین دستاورد‌های انقلاب ماست. ضرورت دارد که ما اگر هم ناراحتی داریم و اگر هم مشکلی هست و اگر کمبودی هست که من به سهم خودم نسبت به همه این کمبوده از مردم شرمنده هستم و عذرخواهی می‌کنم، لازم است در تعیین سرنوشت خود مشارکت کنیم.

صندوق رای بهترین جا برای تعیین سرنوشت، تعیین آینده فرزندان و تعیین مسیر کشور

وزیر خارجه با بیان این‌که صندوق رای بهترین جا برای تعیین سرنوشت و برای تعیین آینده فرزندان و تعیین مسیر کشور است، خاطرنشان کرد: امیدوارم این کار با علاقه توسط همه هموطنان که همیشه اشتباه پیشگویان سیاسی را ثابت کردند این بار هم ثابت شود. ما در وزارت امور خارجه به سهم خودمان تمام تلاش خود را کردیم که در هر جا که امکان وجود داشته، شعبه اخذ رای داشته باشیم و مردم بتوانند با مشارکت فعال، این حق خودشان را که حق مردم ایران است را اعمال کنند.

رئیس دستگاه دیپلماسی یادآور شد: البته در کانادا به دلیل مقابله دولت کانادا علیرغم تلاش ما این امکان فراهم نشد و دولت کانادا باید به ایرانیان مقیم کانادا پاسخگو باشد که چرا اجازه نداده حق خودشان را اعمال کنند، ولی در سایر جا‌ها به خوبی این اقدام صورت گرفته است و امیدواریم نتیجه خوب آن را مردم ما ببینند.

ظریف گفت: هر کس که توسط مردم انتخاب شود برای همه ما محترم است و ان‌شاءالله نیز موفق هم خواهد شد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار