به روز شده در: ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۵:۴۱
بهره‌برداری از ۳ طرح عظیم شرکت ملی گاز ایران با اعتبار ۱۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان با فرمان رئیس جمهور آغاز شد، گفتنی است با افتتاح این پروژه‌های گازرسانی پوشش گازرسانی در کشور به سطح ۹۵ درصد می‌رسد.
کد خبر: ۴۶۳۶۲۷
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۷ - 24June 2021

بهره‌برداری از ۳ طرح عظیم شرکت ملی گاز ایران با فرمان رئیس جمهوربه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، بهره‌برداری از ۳ طرح عظیم شرکت ملی گاز ایران با اعتبار ۱۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان، روز پنجشنبه با فرمان رئیس جمهور و از طریق ویدئوکنفرانس آغاز شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی در هفتاد و پنجمین هفته پویش ملی تدبیر و امید برای جهش تولید، فرمان افتتاح رسمی پروژه گازرسانی به ۲۱ شهر، ۲۸۰۹ روستا، ۴ هزار و ۶۶۴ واحد صنعتی در سراسر کشور، ۴ واحد تاسیسات تقویت فشار گاز در استان‌های خوزستان و فارس و واحد شیرین‌سازی برش سبک مجتمع پتروشیمی بوعلی سینا در بندر امام خمینی را صادر کرد.

با افتتاح این پروژه‌های گازرسانی پوشش گازرسانی در کشور به سطح ۹۵ درصد می‌رسد.

رئیس جمهور قبل از صدور فرمان طرح‌های گازرسانی شهری، روستای و صنعتی در استان خراسان جنوبی، گزارش ارائه شده درمورد گازرسانی به روستا‌های استان را دلگرم کننده دانست و گفت: این‌که در طول هشت سال فعالیت این دولت گازرسانی به روستا‌ها نسبت به هشت سال قبل ۲۵ برابر شده و همچنین ۱۰ برابر شدن گازرسانی به واحد‌های صنعتی استان در این سال‌ها برغم شرایط سخت ناشی از جنگ اقتصادی، افتخار آمیز بوده و نشان از خدمت همه مهندسین، کارگران و مدیران عزیز بخش گاز برای آبادانی کشور است.

وی در آیین افتتاح طرح‌های گازرسانی در استان لرستان، بهره مندی ۹۷ درصد از مردم استان از نعمت گاز را بسیار با اهمیت خواند و گفت: کاری که طراحان و مهندسان وزارت نفت و شرکت گاز در کشور انجام داده و کشور ما را از لحاظ گازرسانی در سطح دنیا به عنوان اولین کشور قرار داده اند، بسیار حائز اهمیت است.

انتهای پیام/ ۳۵۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار