به روز شده در: ۰۸ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۵:۰۸
نماینده آمریکا در امور یمن مدعی شد؛
فرستاده آمریکا در یمن مدعی شد که اجماع بین‌المللی و منطقه‌ای بی‌نظیری برای پایان دادن به جنگ در یمن به وجود آمده است.
کد خبر: ۴۶۸۰۴۳
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۷ - 22July 2021

ایجاد اجماع بی سابقه بین المللی برای پایان جنگ یمنبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از العربیه، «تیم لیندرکینگ»، فرستاده آمریکا در یمن، طی سخنانی مدعی شد که اجماع بین‌المللی و منطقه‌ای بی‌نظیری برای پایان دادن به جنگ در یمن به وجود آمده است.

بر اساس این گزارش، لیندرکینگ طی بیانیه کوتاهی که در «توئیتر» وزارت خارجه آمریکا منتشر شده است، ضمن تبریک عید قربان به مردم یمن، ابراز امیدواری کرد که توافق بین‌المللی به عمل آمده درباره یمن به برقراری آتش‌بس دائمی و دستیابی به راهکار سیاسی در این کشور منجر شود.

وی در ادامه بیانیه خود بدون اشاره به حمایت‌های صریح واشنگتن از عربستان صعودی برای ادامه جنگ در یمن مدعی شد: «در حالی که ما عید قربان را جشن می‌گیریم، جنگ در یمن همچنان ادامه دارد».

فرستاده آمریکا در یمن همچنین تاکید کرد: «امیدوارم اجماع بین‌المللی و منطقه‌ای به وجود آمده، که بی‌مانند است باعث پیشرفت به سوی برقراری آتش‌بس دائمی و ورود به راه‌حلی سیاسی برای بحران شود».

این مقام آمریکایی همچنین در ادامه مدعیات خود، بر اهمیت موفقیت این اجماع بین‌المللی به دست آمده برای جلب طرف‌های یمنی به مذاکره با حسن نیت و برقراری آسایش برای مردم یمن تاکید کرد.

فرستاده آمریکا به یمن همچنین عید قربان را «به همه یمنی‌ها در نقاط مختلف جهان، به ویژه آن‌هایی که عید قربان را به دور از خانواده‌ها و دوستانشان می‌گذارنند» تبریک گفت.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها