به روز شده در: ۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۷
رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی به همراه برخی نمایندگان مجلس و هیئت همراه از خطوط تولید واکسن اسپوتنیک روسی در کارخانه اکتوورکو بازدید کردند.
کد خبر: ۴۶۹۹۷۷
تاریخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۰۹:۲۶ - 04August 2021

ماهانه ۹۰۰ هزار دز واکسن کرونای «اسپوتنیک وی» در ایران تولید خواهد شدبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، حسنعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی به همراه برخی نمایندگان مجلس و هیئت همراه از خطوط تولید واکسن اسپوتنیک روسی در کارخانه اکتوورکو بازدید کردند.

در این بازدید که حدوداً دو ساعت به طول انجامید، رئیس هیات مدیره گروه دارویی اکتوورکو و برخی مدیران این شرکت توضیحاتی در خصوص مراحل و ظرفیت های تولید این واکسن ارائه کردند.

این شرکت توانایی تولید ۹۰۰ هزار دوز اسپوتنیک وی و ۳.۵ میلیون اسپوتنیک لایت در هر ماه را داراست.

برطبق گزارش های منتشر شده توسط خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه اعلام نمود که نتایج کارآزمایی بالینی واکسن اسپوتنیک لایت در آذربایجان و روسیه بسیار موفقیت آمیز بوده است.

همچنین طبق گزارش این خبرگزاری تزریق این نوع واکسن اسپوتنیک در سنین ۱۸ الی ۵۰ سال با موفقیت همراه شده و نتایج این مطالعات باعث شده است در شرایط بحرانی روسیه ، سرعت واکسیناسیون جوانان به سرعت بالا رود.هم اکنون واکسن اسپوتنیک لایت در ۱۲ کشور به صورت گسترده تزریق می شود و اثرات مطلوبی در کاهش ابتلا و مرگ و میر ناشی از کرونا داشته است.

واکسن اسپوتنیک تولید ایران در حال حاضر تمامی مراحل خود را طی کرده است و برای موسسه گامالیای روسیه ارسال شده است و در حال سپری کردن تست های نهایی به منظور ورود به چرخه واکسیناسیون کشور است.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها