به روز شده در: ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۲
لاوروف:
وزیر امور خارجه روسیه در گفتگوی تلفنی با امیرعبداللهیان گفت که این کشور همانند ایران هیچگونه تغییری در برجام را نمی پذیرد و خواستار اجرای کامل آن است.
کد خبر: ۴۷۶۴۸۲
تاریخ انتشار: ۱۸ شهريور ۱۴۰۰ - ۲۰:۲۸ - 09September 2021

روسیه همانند ایران هیچگونه تغییری در برجام را نمی پذیردبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، در گفت‌وگوی تلفنی امروز «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان مسائل و موضوعات مرتبط با روابط دوجانبه، دیدار مقامات دو کشور در حاشیه اجلاس شانگهای، تقویت همکاری‌ها در حوزه مهار کرونا، مشکلات تجار و فعالان اقتصادی برای تردد طبیعی به روسیه، تحولات منطقه و ابتکارات مرتبط با افغانستان و موضوعات مرتبط با برجام مورد تبادل نظر قرار گرفت.

امیرعبداللهیان در حوزه کرونا انتظار کشورمان در زمینه اختصاص حجم بیشتر واکسن اسپوتنیک مطابق توافقات قبلی را مورد تاکید قرار داد و از اقدام طرف روس در زمینه رفع مشکلات مربوط به بازگشت دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در روسیه تشکر کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین مشکلات تجار و فعالان اقتصادی برای تردد طبیعی به روسیه را مطرح کرد که لاوروف اظهار داشت در اسرع وقت پیگیری لازم در این زمینه را انجام خواهد داد.

وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه همچنین در خصوص تحولات منطقه و ابتکارات مرتبط با افغانستان گفتگو و بر ضرورت تشکیل دولت فراگیر ملی با مشارکت همه گروه‌ها تاکید کردند.

در خصوص برجام و مذاکرات وین نیز وزیر خارجه روسیه ضمن تبادل نظر با وزیر امورخارجه جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: روسیه همانند ایران هیچگونه تغییری در برجام را نمی‌پذیرد و خواستار اجرای کامل توافق هسته‌ای است.

وزرای خارجه جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه پنجشنبه شب چهارم شهریور ماه تلفنی گفت‌وگو کردند.

وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه در این گفت‌وگوی تلفنی گسترش همکاری‌های فیمابین در حوزه‌های مختلف دوجانبه و تداوم رایزنی‌ها در زمینه مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی را مورد تاکید قرار دادند و در خصوص اوضاع افغانستان به تبادل نظر پرداختند.

لاوروف روز چهارشنبه سوم شهریور ماه و پس از رای موافق نمایندگان مجلس به امیرعبداللهیان به عنوان وزیر خارجه دولت سیزدهم، در پیامی به وزیر خارجه جدید جمهوری اسلامی ایران تبریک گفته بود.

انتهای پیام/ 161

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار