به روز شده در: ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۶
کتاب «حاج‌قاسمی که من میشناسم» روایت‌های «حجت‌الاسلام علی شیرازی» از سیره و زندگی سردار شهید حاج‌ قاسم سلیمانی به اهتمام «سعید علامیان» از سوی انتشارات خط مقدم منتشر می‌شود.
کد خبر: ۴۷۷۵۹۳
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۲ - 15September 2021

«حاج‌قاسمی که من میشناسم» منتشر می‌شودبه گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، کتاب «حاج‌قاسمی که من میشناسم» روایت‌های «حجت‌الاسلام علی شیرازی» از سیره و زندگی سردار شهید حاج‌ قاسم سلیمانی به اهتمام «سعید علامیان» از سوی انتشارات خط مقدم منتشر می‌شود.

بر اساس این گزارش، دوستان و یاران بیشمار شهید بزرگوار حاج قاسم سلیمانی، هر یک، شناختی از او دارند. حجت‌الاسلام علی شیرازی هم در این کتاب، گذری به رفاقت ۳۸ ساله‌اش با سردار سلیمانی کرده است تا شناخت خود را از این شهید بزرگ بازگو کند.

سال ۶۱ در حمیدیه‌ی اهواز، شروع دوستی رقم خورد. قاسم سلیمانی، فرمانده تیپ ثارالله، سخنران بود و علی شیرازی، روحانی گردان شهید باهنر، شنونده. همانجا عشق حاج‌قاسم به دلش نشست. فروردین ۶۵ دوستی شکل همکاری به خود گرفت و حاج‌قاسم، مسئولیت تبلیغات لشکر را به علی شیرازی سپرد.

پس از جنگ همراهی ادامه داشت تا اینکه در سال ۱۳۹۰ به خواست سردار سلیمانی، علی شیرازی مسئول نمایندگی، ولی فقیه در نیروی قدس شد و هشت‌سال در پرفرازونشیب‌ترین روز‌های جبهه مقاومت با حاج قاسم همراه ماند.

این کتاب، ثمره‌ی نوزده ساعت گفت‌وگو با آقای علی شیرازی است. برخی دست‌نوشته‌ها و یادداشت‌های ایشان هم ضمن نگارش و تدوین آمده است.

از قلم حجت‌الاسلام شیرازی به‌زودی در راستای تبیین وجهه‌ی شخصیتی سردار دل‌ها روایت‌هایی از دیگران درباره‌ی شهید سلیمانی با عنوان «سیمای سلیمانی» از سوی انتشارات خط مقدم روانه بازار می‌شود.

انتهای پیام/120

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار