نماینده مردم در مجلس:
قدوسی گفت: رژیم صهیونیستی، آمریکا و عربستان سه ضلع مثلت ناامنی مرز‌های غربی کشور هستند لذا دولت عراق باید فکر جدی برای مرز‌های مشترکش با ایران کند.
کد خبر: ۴۷۷۵۹۹
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۸:۱۲ - 15September 2021

عناصر ایجاد نا‌امنی در مرز‌ها با پاسخ کوبنده ایران مواجه خواهند شد

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، «جواد کریمی قدوسی» عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی با اشاره به اقدامات اخیر گروهک‌های تروریستی در مرز‌های مشترک ایران و عراق، اظهار داشت: از آنجایی که رژیم صهیونیستی در اقلیم کردستان عراق نفوذ و نمایندگی دارد این موضوع باعث ایجاد فضای فشار بر جمهوری اسلامی ایران شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: در کنار رژیم صهیونیستی، آمریکا و عربستان دارای پایگاه در اقلیم کردستان عراق هستند و توانستند تا برخی از عناصر اقلیم را همراه با خود کنند تا جمهوری اسلامی ایران را با فشار محاصره کنند.

وی افزود: منشأ عملیات‌های تروریستی و ناامنی در مرز غربی، رژیم صهیونیستی، آمریکا و عربستان سعودی هستند که متولی اداره آن اقلیم کردستان بوده و با توجه به عدم اقدام مؤثر از سوی اقلیم برای جلوگیری از ایجاد ناامنی در مرز‌های مشترک با کشورمان، جمهوری اسلامی هر از چند گاهی ضرباتی را به مراکز هدایت و فرماندهی تروریست‌ها وارد کرده است.

کریمی قدوسی تصریح کرد: حملات توپخانه‌ای به مواضع تروریست‌ها در اقلیم کردستان تکرار این موضوع است و تا زمانی که تروریست‌ها دست به اقدامات ناامن کننده بزنند با پاسخ کوبنده ایران مواجه خواهند شد.

وی بیان کرد: دولت عراق متأسفانه حاکمیت کامل بر اقلیم کردستان ندارد، ولی ابزار لازم برای فشار به اقلیم داراست برای همین آن‌ها باید آن‌ها نیروی‌های ارتش عراق را در مرز مشترک با ایران مستقر کنند تا پایگاه‌های تروریستی از آنجا جمع شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تأکید کرد: هیچ عملیات تروریستی نباید از داخل خاک عراق بخصوص اقلیم کردستان برای آسیب رساندن به امنیت جمهوری اسلامی صورت بگیرد، چون حتی یک تجاوز ساده و ناامنی کوچک باعث پاسخ قاطع جمهوری اسلامی متجاوزان خواهد شد.

منبع: خانه ملت

انتهای پیام/ ۹۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار