به روز شده در: ۱۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۶
رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز:
ابول‌نژادیان گفت: شرط سنی تزریق واکسن کرونا برای افراد بالای ۱۸ سال از امروز در خوزستان حذف شده و همه افراد بالای ۱۸ سال می‌توانند واکسن کرونا دریافت کنند.
کد خبر: ۴۷۷۹۷۵
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۳ - 17September 2021

تزریق واکسن برای همه افراد بالای 18 سال در خوزستان آزاد استبه گزارش دفاع‌پرس از اهواز، بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز شرط سنی تزریق واکسن کرونا برای افراد بالای ۱۸ سال از امروز در خوزستان حذف شده و همه افراد بالای ۱۸ سال می توانند واکسن کرونا دریافت کنند.

«فرهاد ابول نژادیان» رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز در این خصوص اظهار داشت: از ابتدای آغاز طرح واکسیناسیون کرونا در خوزستان تا روز گذشته مجموعا دو میلیون و ۳۰۴ هزار و ۷۸ دز واکسن در مراکز واکسیناسیون استان تزریق شده است که از این تعداد یک میلیون و ۴۸۶ هزار و ۲۱۸ دُز اولی و ۸۱۷ هزار و ۸۶۰ دُز دومی بوده است.

وی افزود: شهرستان بهبهان با تزریق ۱۵۱ هزارو ۹۰ دُز و پوشش ۶۷.۹ درصدی نوبت اول و ۳۸.۱ درصدی نوبت دوم در صدر شهرستانهای استان از لحاظ استقبال از واکسیناسیون کرونا قرار گرفته است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز گفت: شهرستان شادگان با ۲۲ هزار و ۵۵۸ واکسن، حمیدیه با مجموع ۱۰ هزار و ۲۱ واکسن، کارون با ۳۱ هزار و ۵۵۷ واکسن کمترین استقبال را از میزان دریافت واکسن کرونا داشته اند که لازم است مسئولان این شهرستانها برای ترغیب مردم به واکسن اقدامات بهتری انجام دهند.

ابول نژادیان متذکر شد: خوشبختانه در اهواز هم استقبال خوبی از واکسن شده است به طوری که در شرق اهواز ۴۰۵ هزار و ۲۷۹ دُز واکسن و در غرب اهواز هم ۳۲۴ هزار و ۸۷۲ دُز واکسن به مردم تزریق شده است که شامل ۵۸ درصد جامعه هدف در نوبت اول و ۳۳ درصد در نوبت دوم بوده است که پیش بینی می شود تا پایان مهر ماه این درصد به حد مطلوبی رسیده و بیشتر مردم اهواز در برابر ویروس کرونا واکسینه شوند.

وی ادامه داد: بر اساس آمار موجود جمعیت بالای ۱۸ سال استان سه میلیون و ۱۵۰ هزار نفر می باشد که یک میلیون و ۴۸۶ هزار نفر معادل ۴۷ درصد جمعیت استان تا کنون یک دُز واکسن خود را دریافت کرده و امیدواریم با شدت یافتن طرح واکسیناسیون در استان حد اکثر تا آخر  آبان به رقم قابل قبولی برای این امر دست یابیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اضافه کرد: خوشبختانه چند روزی است که آمار ابتلا و مرگ و میر در استان کاهشی شده که این نشان می دهد واکسیناسیون در قطع زنجیره ابتلای افراد به کرونا بسیار موثر است و لذا از همه مردم درخواست می کنیم برای دریافت واکسن به مراکز اعلام شده مراجعه و واکسن خود را دریافت کنند.

طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی اهواز ۱۲ شهرستان در خوزستان در وضعیت قرمز، هشت شهرستان نارنجی و هفت شهرستان نیز در وضعیت زرد کرونایی هستند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار