به روز شده در: ۰۵ آبان ۱۴۰۰ - ۰۴:۲۰
سرلشکر موسوی:
فرمانده کل ارتش دلیل خصومت دشمنان با انقلاب مردم ایران را به جهت ماهیت اسلامی آن دانست و گفت: مهم‌ترین رسالت و مأموریت جوانان مقابله با تهدیدات نرم و فرهنگی در حوزه ارزش‌های اسلامی و ایرانی است.
کد خبر: ۴۸۰۲۳۲
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۹ - 26September 2021

سرلشکر موسویبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرلشکر «سیدعبدالرحیم موسوی» فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در اولین همایش فرزندان طلبه کارکنان ارتش که امروز (یکشنبه) در سازمان عقیدتی سیاسی ارتش برگزار شد، ضمن تسلیت فرارسیدن اربعین حسینی و با اشاره به نقش روحانیان و حوزوی‌ها در جامعه اسلامی طی سخنانی اظهار داشت: خاستگاه انقلاب اسلامی فرهنگی و دینی است؛ بنابراین مهم‌ترین بخشی که باید این انقلاب را حفظ کند و آن را ارتقا دهد، روحانیون، حوزویان و علما هستند که تا به امروز نیز نقش‌های بی بدیلی را در کشور ما ایفا کردند.

وی در ادامه با اشاره به نقش روحانیون در مراحل مختلف انقلاب اسلامی گفت: یکی از مسئولیت‌های روحانیون، اداره جامعه مبتنی بر رویکرد فرهنگی انقلاب اسلامی است که حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری به بهترین شکل ممکن در طی این سال‌ها توانستند در این عرصه و به‌ویژه در حوزه رهبری جامعه اسلامی گام بردارند و روشنگری و هدایت کنند.

فرمانده کل ارتش نقش روحانیت را در پیروزی‌های انقلاب اسلامی بی‌بدیل دانست و افزود: روحانیان به رهبری مقام معظم رهبری و حضرت امام خمینی (ره) تاکنون توانسته‌اند هر جایی که نیاز بوده، مردم را برای پیشبرد اهداف عالی انقلاب اسلامی بسیج کنند که برای نمونه می‌توان به دوران دفاع مقدس و رشادت‌های بسیجیان در صحنه‌های نبرد همچنین در عرصه‌های مختلف دیگری مانند انتخابات و راهپیمایی‌ها اشاره کرد.

سرلشکر موسوی ترویج اصول و ارزش‌های اخلاقی و همچنین روحیه جهاد و ایثارگری را یکی دیگر از اقدامات علما و روحانیون در جامعه ما برشمرد و بیان کرد: روحانیون در عرصه‌ها مختلف پیشتاز بوده‌اند و اگر در قالب اعداد و ارقام بخواهیم این موضوع را مورد توجه قرار دهیم، می‌بینیم؛ به‌عنوان مثال تعداد شهدای روحانی در مقایسه با سایر اقشار جامعه فاصله معناداری دارد و این بیانگر پیشقراول بودن روحانیون در عرصه جهاد و حماسه است.

وی اضافه کرد: روحانیون نقش‌های مختلفی را در دفاع مقدس و بعد از آن بر عهده داشتند که بررسی این موضوع نیاز به زمان بسیاری دارد.

فرمانده کل ارتش در بخش دیگری از سخنان خود به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص نقش روحانیون در شکل‌گیری جامعه اسلامی اشاره و عنوان کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی انتظارات گسترده‌ای از روحانیون دارند و همواره بر ارتباط روحانیت با سیاست و دفاع از نظام اسلامی تأکید دارند و پاسخ‌گویی به شبهات جوانان را از روحانیت مطالبه می‌کنند.

سرلشکر موسوی با اشاره به اینکه کشور ما یک کشور جوان است، افزود: مقام معظم رهبری همواره بر اهمیت توجه به جوانان و نقش مؤثر این عزیزان در رشد و تعالی انقلاب اسلامی تأکید دارند و مخاطب اصلی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی نیز همین جوانان هستند.

وی با تأکید بر اهمیت آگاهی داشتن از تاریخ بیان کرد: برای تربیت افراد بزرگ باید گذشته را به درستی شناخت و از تجربه‌ها درس گرفت و اگر از تاریخ غفلت شود، دروغ‌ها به جای حقیقت خواهند نشست و آینده تحت تأثیر تهدیدات ناشناخته قرار خواهد گرفت.

فرمانده کل ارتش شناخت ظرفیت‌های عظیم کشور را یکی دیگر از موضوعات مهم دانست و گفت: آمار و ارقام گویای ظرفیت‌های عظیم کشور است و بر اساس همین آمار در بسیاری از حوزه‌ها و منابع، ما مقام اول را در جهان داریم و با این ظرفیت‌های عظیم می‌شود کار‌های بسیار بزرگی انجام داد.

امیر موسوی انگیزه و همت را یکی از ابزار تحقق اهداف بزرگ برشمرد و تصریح کرد: انگیزه و همت می‌تواند موجب تحقق اهداف بزرگ شود. مدیران جوان باید با بهره‌گیری از بیانات مقام معظم رهبری و با استفاده از ظرفیت‌های عظیم کشور و با همت و انگیزه، آینده این کشور را بسازند.

وی تأکید کرد: خلاصه و چکیده بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی این است که دهه‌های آینده متعلق به شما جوانان است و شما هستید که باید کارآزموده و پر انگیزه از انقلاب اسلامی حراست و در مسیر ایجاد تمدن بزرگ اسلامی و زمینه‌سازی برای ظهور امام زمان (عج) حرکت کنید.

فرمانده کل ارتش دلیل خصومت دشمنان با انقلاب مردم ایران را به جهت ماهیت اسلامی آن دانست و گفت: مشروعیت و تداوم انقلاب اسلامی منوط به تداوم حاکمیت ارزش‌های دینی است و مهم‌ترین رسالت و مأموریت جوانان مقابله با تهدیدات نرم و فرهنگی در حوزه ارزش‌های اسلامی و ایرانی است که امیدواریم با تلاش شما جوانان هرروز بیش از پیش شاهد بالندگی ایران اسلامی باشیم.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار