به روز شده در: ۰۲ آبان ۱۴۰۰ - ۰۲:۴۵
فرمانده اسبق نیروی هوایی ارتش:
امیر سرتیپ «بقایی» گفت: امروز دشمنان با درسی که از دفاع مقدس گرفته‌اند، جرأت نزدیک شدن به مرز‌های کشورمان را ندارند و همواره با عملیات روانی در صدد تحریف حقایق و تضعیف ما هستند.
کد خبر: ۴۸۰۵۴۶
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۹ - 26September 2021

امیر بقاییبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ خلبان «حبیب بقایی» فرمانده اسبق نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران امروز (یکشنبه) با حضور در جمع تعدادی از کارکنان فنی این نیرو، ضمن تبریک هفته دفاع مقدس اظهار داشت: کارکنان فنی، نقش بی بدیلی در هشت سال دفاع مقدس بویژه در نیروی هوایی ارتش ایفا کردند که شایسته قدردانی و تجلیل هستند.

وی افزود: قبل از انقلاب مستشاران آمریکایی اجازه نزدیک شدن کارکنان فنی کشورمان به هواپیما‌ها و تجهیزات راداری را نمی‌دادند و سعی در وابسته نگه داشتن همیشگی ما داشتند، اما بعد از زمان کوتاهی و در آغازجنگ تحمیلی، این کارکنان فنی بودند که با غیرت ایرانی -اسلامی خود پای کار آمده و هواپیما‌ها و سامانه‌های پدافندی را بازآماد کردند و نقش تعیین کننده‌ای در موفقیت خلبانان و پیروزی‌های دفاع مقدس ایفا کردند.

فرمانده اسبق نیروی هوایی ارتش با تاکید بر اینکه دفاع مقدس درس‌های زیادی برای همه در هر سطحی داشت، ادامه داد: امروز دشمن با درسی که از دفاع مقدس گرفته، دیگر جرأت نزدیک شدن به مرز‌های کشورمان را ندارد و روی به جنگ فرهنگی و رسانه‌ای آورده است و سعی می‌کند با عملیات روانی ضمن تضعیف ما به تحریف حقایق بپردازد.

امیر سرتیپ بقایی در ادامه با اشاره به شیطنت رسانه‌های بیگانه از صحبت‌های اخیر خود در برنامه دستخط، افزود: از چند سال گذشته کارکنان شریف پدافند هوایی اعم از نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و پدافند نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تحت شبکه یکپارچه پدافندی صد‌ها ماموریت خطیر صیانت از آسمان ایران اسلامی تا انهدام پهپاد‌های متجاوز به حریم هوایی را با موفقیت به انجام رساندند.

وی اضافه کرد: همانطور که قبلا به صراحت گفتم، خطای فاحش اپراتور در سانحه هواپیمای اوکراینی را نباید به حساب سیستم گذاشت و این خطای آشکار به فهم و درک فرد برمی‌گردد نه به سامانه و سیستم پدافند.

امیر بقایی افزود: متاسفانه رسانه‌های معاند سعی در تحریف گفته‌های بنده داشتند که بخشی از خطا و اشتباه مسلم فرد را متوجه سیستم و سامانه کنند در حالی که سامانه یکپارچه و مشترک پدافند هوایی، سال‌هاست در بهترین شرایط و با بیشترین دقت، قوی‌ترین سپر دفاعی منطقه را تشکیل داده است.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها