به روز شده در: ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۵۱
جانشین پلیس راهور استان هرمزگان:
جانشین پلیس راهور استان هرمزگان گفت:با توجه به سهم 51 درصدی مجموع خدمات پلیسی توسط راهور، این یگان در اولویت هوشمند سازی ناجا قرار دارد.
کد خبر: ۴۸۳۵۶۲
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۶ - 13October 2021

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از هرمزگان، سرهنگ «کیوان دلیلی» جانشین پلیس راهور استان هرمزگان در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت هفته ناجا اظهار داشت: پلیس راهور اقداماتی شامل، تجمیع پلیس 110 و واگذاری خدمات پلیس به نهادهای برون سازمانی مانند پلیس+10 در سال 1400 بطور کامل هوشمندسازی می شود.

 وی افزود: خدمات اینترنتی از قبیل، نوبت دهی، واگذاری و ترخیص وسایل نقلیه توقیفی و شماره گذاری در آینده ای نزدیک توسط پلیس راهنمایی و رانندگی استان هرمزگان ارائه خواهد شد. با توجه به تنوع فعالیت های ناجا، پلیس راهور سهم 51 درصدی خدمات پلیسی را برعهده دارد و این سهم از خدمات باعث شده که در اولویت هوشمندسازی ناجا قرار دارد.

وی با اشاره به عملکرد مطلوب کارکنان راهور استان بیان داشت: در یکسال گذشته استان هرمزگان در زمینه تصادفات فوتی 38 درصد، تصادفات جرحی دو درصد و در توقیف خودرو نیز 102 درصد کاهش داشته ایم. در طول سال گذشته بالغ بر 40 هزار خدمات به مردم ارائه شده و تعداد صدور گواهینامه در پایه یکم 353 فقره، پایه دوم 338 فقره و پایه سوم شش هزار و 722 فقره بوده است.

کارشناس ارشد ترافیکی استان هرمزگان اضافه کرد: درهمین مدت، 59 هزار و 500 مورد ارائه خدمات شماره گذاری، 27 هزار و 299 مورد تعویض خودروهای سبک و 20 درصد افزایش اعمال قانون صورت گرفته است. در سال 1400 به شرکت های بیمه در خصوص ارائه کروکی های جعلی و نامعتبر ضررهای هنگفت متحمل می شود و با هماهنگی های پلیس راهنمایی و رانندگی تبلت هایی در اختیار همکاران قرار داده شده که به صورت برخط گزارش ها و کروکی ها به شرکت های بیمه مربوطه ارائه خواهد شد.

جانشین پلیس راهور استان هرمزگان گفت: در این راستا دستگاه های دست افزارهایی را در اختیار همکاران قرار دادیم که در لحظه می تواند عملکرد راننده و وضعیت خودرو را بسنجد و از میزان اعمال قانون، معاینه فنی و دستور قضایی مطلع شود. در بخش صدور گواهینامه آموزش های نظری که باید حضوری انجام میشد به اینترنتی تبدیل شده و متقاضی به راحتی در منزل خود می تواند در آزمون ها شرکت کند.

وی اضافه کرد: یکسری محدودیت در راه اندازی گواهینامه پایه یک داشتیم که با پیگیری های فرمانده نیروی انتظامی هرمزگان در چند روز آینده آموزشگاه گواهینامه پایه یکم افتتاح می شود. در سال جاری آموزشگاه گواهینامه ویژه را افتتاح کردیم و افراد متقاضی می توانند با طی کردن مراحل ثبت نام کنند.

جانشین پلیس راهور استان هرمزگان عنوان کرد: یکی دیگر از اقدامات پلیس راهور، افزایش هوشمندسازی معابر می باشد که در سال جاری تعداد دوربین های نصب شده از 56 دستگاه سنوات قبل به 176 دستگاه رسیده است. همچنین برای محقق شدن شعار امسال نیاز به مشارکت عمومی است یعنی از ظرفیت های بالقوه نهادها و سازمانها و ارگان های دولتی و مردمی برای رسیدن به نتیجه مطلوب استفاده شود.

وی با اشاره به اینکه اصحاب رسانه ارتباط بین پلیس و مردم هستند که نقش موثری در امر آگاهی و اطلاع رسانی دارند، افزود: نیاز به ارتقاء آموزش فرهنگ ترافیک، خطرات، حوادث احتمالی و قوانین به مردم داریم که با حضور رسانه ها تاثیرگذارتر خواهد بود و جرء رسالت های خبرنگاران است که چشم بینای جامعه هستند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار