به روز شده در: ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۱
فرمانده پدافند هوایی نیروی هوافضای سپاه:
سردار «شبان» با اشاره به استفاده از مراکز کنترل و فرماندهی هوشمند در رزمایش مشترک مدافعان آسمان ولایت ۱۴۰۰ برای نخستین بار، گفت: با استفاده از تولیدات بومی می‌توانیم به هرگونه تجاوز به مرز‌های کشور پاسخی دندان‌شکن بدهیم.
کد خبر: ۴۸۳۵۹۶
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۱ - 13October 2021

پاسخ دندان‌شکنی به هرگونه تهدید می‌دهیم/ مقابله با تهدیدات پرحجم با استفاده از هوش مصنوعیبه گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع‌پرس‌، سردار سرتیپ پاسدار «رضا شبان» فرمانده پدافند هوایی نیروی هوافضای سپاه در حاشیه رزمایش مشترک تخصصی پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت، با بیان اینکه بحمدالله در این رزمایش بر اساس تمامی اهدافی که از قبل تعیین شده بود در بخش‌های مختلف کشف، شناسایی، رهگیری و مقابله با اهداف موفقیت لازم کسب شد.

وی گفت: رزمایش‌ها برای تمرین تکنیک‌ها و تاکتیک‌های بومی و خلاقانه نیرو‌های نظامی و احصاء نقاط قوت و ضعف است که بحمدالله در این رزمایش به خوبی این هدف به دست آمد؛ همچنین ما در این رزمایش توانستیم برای اولین بار بخشی از سامانه‌های بومی خودمان را مانند سامانه راداری قدس و سامانه بومی ضد کروز دزفول در مدار عملیاتی و مورد استفاده قرار دهیم.

سردار شبان در تشریح دیگر اقدامات جدید پدافند هوایی نیروی هوافضای سپاه در رزمایش مشترک پدافند هوایی مدافعان آسمان ولایت ۱۴۰۰، تصریح کرد: یکی از نکات بسیار مهم، استفاده از سامانه فرماندهی و کنترل هوشمند با استفاده از فناوری هوش مصنوعی است که در این رزمایش برای اولین بار مورد استفاده قرار گرفت و در مقابله با تهدیدات همه‌جانبه و پرحجم به‌عنوان یک دستیار و تصمیم‌یار بسیار قوی، کمک‌حال رزمندگان پدافند هوایی در اداره و مدیریت صحیح و به‌موقع مقابله با تهدیدات است.

فرمانده پدافند هوایی نیروی هوافضای سپاه ادامه داد: این سامانه برای اولین بار مورد آزمایش قرار گرفت و توانستیم با استفاده از این سامانه در کنار دانش و تجربیات ارزشمند افسران جوان پدافند هوایی، با تهدیدات بسیار پرحجم مقابله کنیم.

وی تأکید کرد: ما امروز هیچ سامانه‌ای که از خارج تهیه شده باشد را استفاده نکردیم و با تولیدات بومی داخلی‌مان مبتنی بر آخرین فناوری‌های روز دنیا می‌توانیم به‌عنوان یک سرباز به ملت شریف ایران اسلامی قول بدهیم که پاسخ محکم و دندان‌شکنی را به هرگونه تجاوز به مرز‌های پرگهر ایران اسلامی بدهیم.

سردار شبان با تأکید بر اینکه در این رزمایش مقابله با اهداف پرحجم، همه‌جانبه و ۳۶۰ درجه و در محیط جنگ الکترونیک با سناریو‌های بسیار سختگیرانه و پیچیده در دستور کارمان قرار داشت، افزود: مقابله با اهداف دورایستا و اهداف پرسه‌زن بر اساس آخرین برآورد‌های اطلاعاتی از جمله اقدامات صورت گرفته در این رزمایش بود.

فرمانده پدافند هوایی نیروی هوافضای سپاه در پایان گفت: با استفاده از سامانه‌های بومی و دستاورد‌های داخلی توانستیم در مقابله با اهداف پرحجم و همه‌جانبه عملکرد موفقی داشته باشیم و به تمام اهداف از پیش تعیین شده در این رزمایش برسیم.

انتهای پیام/ 231

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها