به روز شده در: ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۱
مفتی جعفری لبنان در واکنش به تیراندازی امروز در بیروت گفت: ریخته شدن هر خونی در لبنان و به راه افتادن هر فتنه‌ای به گردن سفارت آمریکا و بازپرس پرونده انفجار بندر بیروت است.
کد خبر: ۴۸۳۷۶۷
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۶ - 14October 2021

به گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، امروز (پنجشنبه) تعدادی از مردم لبنان که به عملکرد «طارق بیطار» بازپرس پرونده انفجار بندر بیروت معترض هستند در برابر کاخ دادگستری در بیروت در حال برگزاری اعتراضات مسالمت‌آمیز بودند که ناگهان تیراندازی‌ها آغاز شد.

شبکه «المیادین» اعلام کرد، در این تیراندازی‌ها شش تن شهید و بیش از ۶۰ نفر مجروح شده‌اند.

شیخ «احمد قبلان» مفتی جعفری لبنان در واکنش به این موضوع گفت، هر خون، فتنه، بر هم زدن آرامش داخلی و هرج و مرج امنیتی که امروز رخ داد یا رخ خواهد داد به گردن سفارت آمریکا و «طارق بیطار» بازپرس پرونده انفجار بندر بیروت است؛ شخصی که باید کنار گذاشته شده و مورد بازجویی قرار گیرد.

بر اساس گزارش «النشره»، وی افزود، فتنه با قاضی بیطار آغاز شد و وی فورا باید برکنار شود. کمین امروز در «الطیونه» بیروت معانی امنیتی و سیاسی خطرناکی دارد و هیأت دولت و دستگاه قضایی باید جلوی کشیده شدن لبنان به فتنه بیطار و ستون‌های آمریکا در لبنان را بگیرند.

در پی تیراندازی امروز در بیروت، جنبش‌های حزب‌الله و امل بیانیه‌ای مشترک صادر کردند. بر اساس گزارش «المیادین»، حزب‌الله و امل در این بیانیه، همه را به آرامش و عدم کشیده شدن به «فتنه خبیث» فراخواندند.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار