به روز شده در: ۱۸ آذر ۱۴۰۰ - ۰۵:۱۸
رئیس مجلس سوئیس:
در جلسه استاندار یزد با «آندریاس آییبی» اشتراکات یزد با سوئیس بررسی و ظرفیت‌های این استان معرفی شد.
کد خبر: ۴۸۳۸۴۳
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۲ - 14October 2021

ایرانی‌ها حق دارند به ایرانی بودن خود ببالندبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، مهران فاطمی استاندار یزد در جریان دیدار با رئیس مجلس ملی سوئیس که برای بازدید از بافت تاریخی به این استان سفر کرده است، اظهار داشت: سیاست دولت در بحث حمایت از روستا‌ها بر این است که خدمات و امکانات در روستا‌ها به حدی باشد که مهاجرت از سمت شهر به روستا با شوق و ذوق انجام شود.

رئیس مجلس ملی سوئیس در این جلسه سئوال کرد، که آیا امکانات اجتماعی برای سالمندان در ایران و استان یزد به خوبی وجود دارد یا خیر؟.

استاندار یزد در پاسخ به سئوال رئیس مجلس ملی سوئیس گفت: در فرهنگ ایرانی و یزدی فرهنگ نگهداری از سالمندان وجود دارد و سعی داریم که تمام امکانات اجتماعی را برای سالمندان فراهم کنیم.

فاطمی در ادامه با بیان این‌که فرهنگ نگهداری از سالمندان ریشه در اعتقادات تاریخی و دینی ایرانیان دارد تصریح کرد: ما ارزش زیادی برای سالمندان قائل هستیم.

وی با اشاره به ظرفیت‌های علمی و آموزشی استان یزد، تأکید کرد: یزدی‌ها شخصیت‌های برجسته علمی، سیاسی و نظامی زیادی دارند که به وجود آن‌ها افتخار می‌کند.

استاندار یزد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وجود شبهات زیاد یزد و سوئیس، گفت: عقد خواهرخواندگی از جمله راهکار‌های گسترش همکاری متقابل بین یزد و سوئیس است.

فاطمی با بیان این که یزد همیشه مهد صلح و دوستی و حرکت کردن به سمت اشتراکات بوده، خاطرنشان کرد: زندگی مسالمت آمیز ادیان مختلف در این استان مهمترین سند ویژگی‌های فرهنگی این استان در کشور ایران است.

وی تأکید کرد: ایران سرشار از ظرفیت‌های طبیعی است و در حال حاضر درگیر تحریم‌های ظالمانه‌ای است که اگر این چالش برطرف شود می‌تواند به خوبی در عرصه‌های مختلف فعال شده و دستاورد‌های بزرگی را کسب کند.

استاندار یزد با بیان این که ما روابط انسانی را به دیگر رابطه‌های ترجیح می‌دهیم، گفت: اگر نگاه‌ها بجای سیاسی، فرهنگی و انسانی باشند ملت‌ها زندگی بهتر و آرامش بیشتری خواهند داشت.

ایرانی‌ها حق دارند به ایرانی بودن خود ببالند

آندریاس آییبی با بیان این که ایرانی‌ها حق دارند به ایرانی بودن خود افتخار کنند، تصریح کرد: امنیت و اقتدار امروز ایران در منطقه افتخاری بزرگ برای ملت‌های آزادی خواه است که ایرانی‌ها به خوبی این مهم را درک کردند.

رئیس مجلس ملی سوئیس در ادامه سفر خود به استان یزد در جلسه‌ای با استاندار این استان، اظهار کرد: تصوری که از بازار ایران دارم این که جای قشنگی است و در بازار‌های ایران سالمندان می‌توانند بنشینند و از وجود بازار لذت ببرند.

وی در مورد یزد گفت: قبل از سفر به یزد این شهر را شهری قدیمی و فرسوده می‌شناختم و در این سفر نگاه من به این استان تغییر کرده و با ظرفیت‌های مختلف این منطقه آشنا شدم.

آندریاس آییب با بیان این که نگاه انسانی و فرهنگی بجای نگاه سیاسی جهانی بهتر و پویاتر را به ارمغان خواهد داشت، خاطرنشان کرد: من سیاست را یک بازی می‌دانم.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار