به روز شده در: ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۲
رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران:
قاضی‌زاده هاشمی در نشستی صمیمانه میزبان جمعی از اعضای مجمع ایثارگران قوه قضائیه بود و خواستار اصلاح قوانین ایثارگری با استفاده از ظرفیت‌ها و تجربیات ایثارگران شد.
کد خبر: ۴۸۴۲۵۱
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۰ - 17October 2021

دیدار رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با مجمع ایثارگران قوه قضائیه/اصلاح قوانین ایثارگری با استفاده از ظرفیت‌ها و تجربیات ایثارگران محقق می‌شودبه گزارش گروه حماسه و جهاد دفاع‌پرس، سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی رئیس بنیاد شهید  و امور ایثارگران عصر روز گذشته (شنبه) در نشستی صمیمانه میزبان جمعی از اعضای مجمع ایثارگران قوه قضائیه بود.

رئیس بنیاد شهید  و امور ایثارگران ضمن ابراز خرسندی و استقبال از اینگونه نشست‌ها اظهار داشت: بنیاد شهید و امور ایثارگران در حال حاضر نقش یک سازمان خدمات‌رسان را دارد. در صورتی که باید یک سازمان حقوقی باشد و تحقق این امر کمک ایثارگران فعال در حوزه‌های قضایی و حقوقی را می‌طلبد.

وی در ادامه افزود: حضرت امام خمینی (ره) بنیاد را با دو مأموریت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت و حفظ کرامت و ارتقاء مادی و معنوی ایثارگران بنیان گذاشتند. بر این اساس بنیاد شهید و امور ایثارگران باید یک نهاد معاضدتی و راهبردی برای اجرای قوانین و مقررات حوزه ایثارگری می‌بود که با یک ابزار قوی اقدامی و اجرایی، تحقق وعده‌های حوزه ایثارگری را پیگیری کند.

قاضی‌زاده افزود: متأسفانه بنیاد در مسیر انجام این مأموریت قرار نگرفته و بیشتر نقش خدماتی پذیرفته شده است لذا به‌جای اینکه مطالبه‌گر حقوق جامعه ایثارگری در سازمان‌ها و دستگاه‌های مختلف باشد، به یک سازمان پاسخگو در سطح خرد تبدیل شده است.

رئیس بنیاد شهید  و امور ایثارگران با بیان اینکه ساختار خدماتی بنیاد شهید و امور ایثارگران عادت در رفتار سازمانی، یک نوع ذائقه در جامعه هدف و یک توقع در افکار عمومی ایجاد کرده است، اضافه کرد: تصمیم ما این است که بنیاد را از نهاد خدماتی به یک نهاد معاضدتی و راهبردی تبدیل کنیم و از آنجا که زیرساخت بنیاد شهید و امور ایثارگران معاونت حقوقی است، این معاونت با کمک افراد خبره در امور حقوقی مثل شما می‌تواند ما را در تحقق این هدف یاری کند.

وی در ادامه به وظایف مشاوران ایثارگران در سازمان‌ها و دستگاه‌های دیگر مانند قوه قضائیه اشاره کرد و گفت: یک بخش از این وظایف رسیدگی به امور ایثارگران داخل سازمان، بخش دیگر رسیدگی به امور ایثارگران ارباب رجوع آن سازمان و یک بخش هم اصلاح قانون و مقررات آن سازمان است؛ بنیاد شهید و امور ایثارگران تلاش می‌کند مشاوران ایثارگران در دستگاه‌ها به صورت رسمی و جدی فعالیت کنند و در هر سازمان دفتر و مرکز امور ایثارگران شکل بگیرد.

قاضی‌زادهه در پایان ضمن قدردانی از حضور قضات ایثارگر در بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: هدف ما در دوره جدید این است که در قدم اول زیرساخت‌های حقوقی و قوانین ایثارگری را اصلاح کنیم که در این راه می‌خواهیم از کمک و ظرفیت‌های علمی و تجربه سنگین شما بهره ببریم.

انتهای پیام/ 118

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار