به روز شده در: ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۰۱:۱۵
رئیس جمهور یکی از سیاست‌های دولت را توسعه صادرات به ویژه با کشور‌های همسایه و منطقه عنوان کرد.
کد خبر: ۴۸۵۰۱۶
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۲ - 21October 2021

تاکید رئیس جمهور بر توسعه صادرات به کشور‌های همسایهبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، نشست فعالان حوزه صادرات امروز (پنج‌شنبه) با حضور حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور برگزار شد.

حجت‌الاسلام رئیسی با بیان اینکه تلاش‌های انجام شده در زمینه تسهیل صادرات کافی نبوده است، اظهار داشت: سهم ما در صادرات چه در منطقه و چه در جهان به عنوان کشوری که ظرفیت‌های بسیاری داریم، سهم مناسبی نیست و این در حالیست که ما ارتباط خوبی با کشور‌های همسایه داریم و این کشور‌های نیز متقاضی کالا‌های ایرانی هستند.

وی که پس از شنیدن سخنان، مسائل و مشکلات جمعی از صادر کنندگان حاضر در جلسه سخن می‌گفت، با اشاره به مشکلات حمل و نقل در زمینه تجارت خارجی که از سوی صادرکنندگان مطرح شده بود، گفت: در بخش حمل و نقل به زودی کمیته‌ای تشکیل خواهد شد که با حضور بخش‌های مختلف مشکل حمل و نقل را شناسایی و رفع کنند.

رئیس جمهور با اشاره به پذیرش دائمی ایران در جمع کشور‌های عضو شانگ‌های افزود: این مسئله یک فرصت مناسب است که تولید کنندگان و صادرکنندگان ما بتوانند در زمینه توسعه صادرات گام بردارند.

حجت‌الاسلام رئیسی توسعه یافتگی در زمینه صادرات را نتیجه ثبات در مقررات دانست و عنوان کرد: بنا ما ایجاد ثبات در مقررات است و دستورالعمل‌هایی که در صادرات و فعالیت‌های اقتصادی منابع ایجاد می‌کند بازنگری خواهد شد، زیرا بنای ما تسهیل در امر صادرات است.

رئیس جمهور همچنین در این جلسه بر صادرات خدمات فنی و مهندسی و صادرات محصولات دانش بنیان تاکید کرد.

انتهای پیام/341

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار