به روز شده در: ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۰۶:۴۶
شهید قاسم آقاخانی آیگانی در قسمتی از وصیت‌نامه خود خطاب به پدرش نوشته است: «پدر گرامی‌ام! من تنها متعلق به شما نیستم، متعلق به همه پا برهنه‌ها و کوخ نشین‌ها می‌باشم و همچنین به مکتبم که برای دفاع از آن باید از جان مایه گذاشت.»
کد خبر: ۴۸۵۱۶۴
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۰ - 22October 2021

شهید آیگانی: برای دفاع از مکتب باید از جان مایه گذاشت

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، شهید«قاسم آقاخانی آیگانی فرزند«محمدرحیم»، دوم بهمن‌ماه 1338 در کرج دیده به جهان گشود و سرانجام در تاریخ سی و یکم شهریور‌ماه 1360 در سوسنگرد به فیض شهادت نائل آمد.  

 وصیت‌نامه قاسم آقاخانی آیگانی

«وَلا تَحسَبَنَّ الَّذينَ قُتِلوا في سَبيلِ اللَّهِ أَمواتًا ۚ بَل أَحياءٌ عِندَ رَبِّهِم يُرزَقونَ﴿آل عمران، ۱۶۹﴾

سلام به رهبر مستضعفين جهان امام خمينی، درود بر همه شهيدان راه اسلام، درود بر امت شهيد پرور مستضعف ايران.

سلام بر پدر عزيزم كه برای به ثمر رساندن فرزندت چه زحمت‌ها و چه رنج‌هايی كه متحمل نشده‌ای.

پدر عزيزم! سرانجام فرصتی پيش آمد كه برای مبارزه راهی جبهه حق شدم و بر عليه كفر و باطل و استقرار حاكميت الله كه همان به قدرت رسيدن و حاكم شدن مستضعفين بر زمين است، با دشمنان اسلام كه در رأس آنها همان امپرياليست‌ است كه به وسيله دست نشانده‌شان بر ما تحميل شده نبرد كنيم.

راستي پدر گرامی‌ام! من تنها متعلق به شما نيستم، متعلق به همه پا برهنه‌ها و كوخ نشين‌ها هستم و همچنين به مكتبم كه برای دفاع از آن بايد از جان مايه گذاشت، بله متعلق به انقلاب و مكتبم هستم كه آمريكا و ايادی‌اش برای از بين بردن آن هميشه و در همه حال، در حال توطئه هستند. اينجا مسئوليت ما دفاع از انقلاب و مبارزه با آمريكا و صدام است.

پدر عزيز و مادر گرامی‌ام! امام و خط امام را فراموش نكنيد، گوش به فرمان امام امت كه تبلور عينی مكتب‌ است، باشيد. امامی كه تكيه‌گاهش الله و پشتيبانش مردم فقير و ضعيف است. اگر ان‌شاءالله شهيد شدم اصلاً ناراحت نشويد و افتخار كنيد كه امانت خود را در راه اسلام به پروردگارتان برگردانديد. به جای مجالس ختم، پول آن را برای مسجد خرج كنيد و آنجا يک كتابخانه بسازید تا راهی باشد برای بالا بردن فرهنگ اسلامی و رشد افكار عمومی، تا جوان‌ها و همه افراد بتوانند از آن استفاده کنند، در راه مكتب قدم بردارند و برای استقرار حاكميت اللهی يعنی حاكم شدن همان پا برهنه‌ها به پا خيزند و ظلم و زور، و زر و تزوير را از جهان ريشه‌كن كنند، پوزه آمريكا را به خاک بكشانند و در سراسر جهان قسط و عدل را حاكم كنند.

به اميد پيروزی نهايی حق و نابودی كفار در جهان

ملت عشق از همه دين‌ها جداست / عاشقان را مذهب و ملت خداست

قاسم آقاخانی»

منبع: نوید شاهد 

انتهای پیام/ 911

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار