به روز شده در: ۰۷ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۵
با صدور بیانیه ای؛
جنبش مقاومت اسلامی حماس در بیانیه‌ای بار دیگر آزادی بازداشت شدگان فلسطینی در زندان‌های عربستان سعودی را خواستار شد.
کد خبر: ۴۸۵۲۲۳
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۲۰ - 23October 2021

«حماس» بار دیگر آزادی فلسطینیان بازداشتی در عربستان را خواستار شدبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از آناتولی، جنبش مقاومت اسلامی حماس با صدور بیانیه‌ای بار دیگر آزادی اعضای بازداشت شده خود در زندان‌های عربستان سعودی به‌ویژه «محمد الخضری» و فرزندش «هانی» را خواستار شد.

جنبش مقاومت اسلامی حماس در بیانیه مذکور از گزارش اخیر سازمان ملل متحد که در آن بر لزوم آزادی فوری الخضری و فرزندش تأکید شده بود، استقبال کرد. حماس اعلام کرده است: از آنجایی که محمد الخضری با وضعیت جسمانی وخیمی مواجه است، باید هرچه سریعتر آزاد گردد.

پیش از این، «احمد بحر» معاون رئیس مجلس قانونگذاری فلسطین نامه‌ای را در خصوص فلسطینیان بازداشتی در عربستان برای رئیس مجلس مشورتی این کشور ارسال کرد. وی در نامه خود خطاب به «عبدالله بن محمد آل شیخ» خواستار آزادی فوری زندانیان فلسطینی در خاک عربستان سعودی شد. او در این نامه بر لزوم آزادی «محمد الخضری» عضو بازداشت شده جنبش «حماس» که بیش از ۸۰ سال سن دارد، تأکید کرد.

سازمان عفو بین الملل هم خواستار آزادی بدون قید و شرط «محمد الخضری» عضو بازداشت شده جنبش «حماس» در عربستان سعودی شد. سازمان عفو بین الملل همچنین بر لزوم آزادی «هانی» فرزند این عضو جنبش حماس تأکید کرد.

چندی پیش نیز نهاد‌های حقوق بشری با صدور بیانیه‌هایی جداگانه خواستار آزادی فوری عضو بازداشت شده حماس در عربستان شده بودند. «فوزی برهوم» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس نیز گفته بود: ما خواستار آن هستیم تا بازداشتی‌های فلسطینی و به ویژه محمد الخضری هرچه سریع‌تر از زندان‌های عربستان آزاد شوند.

نکته قابل تأمل در خصوص بازداشت شدگان فلسطینی در عربستان سعودی این است که این افراد عمدتاً از حامیان مقاومت بوده‌اند. با این حال، مقامات سعودی با نسبت دادن اتهامات بی‌پایه و اساس به آن‌ها، زمینه بازداشت‌شان را فراهم کردند.

از همین روی، به نظر می‌رسد که مقامات سعودی قصد دارند از زندانیان فلسطینی به عنوان اهرم فشاری بر گروه‌های مقاومت و به ویژه حماس جهت وادار کردن آن‌ها به تَن دادن به خواسته‌های صهیونیست‌ها بهره برداری کنند.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار