به روز شده در: ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۲
دفاع‌پرس گزارش می‌دهد؛
مراسم گرامیداشت یوم‌الله ۱۳ آبان با حضور جمعی از مسئولان و اقشار مختلف مردم و دانش آموزان برگزار شد.
کد خبر: ۴۸۷۲۰۸
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۴۰۰ - ۰۹:۵۶ - 04November 2021

به گزارش خبرنگار اخبار داخلی دفاع‌پرس، تجمع گرامیداشت یوم الله 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی در تهران، دقایقی پیش مقابل سفارت سابق آمریکا (لانه جاسوسی) برگزار شد.

برای اجتماع مردمی ۱۳ آبان امسال نیز علاوه بر شعار «مرگ بر آمریکا»، «ایستادگی و مقاومت مردم ایران رمز افول سلطه استکباری آمریکا است»، تعیین شده است.

مراسم گرامیداشت یوم‌الله ۱۳ آبان آغاز شد

مردم انقلابی تهران به مانند سایر شهر‌های کشورمان با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی به صورت خودجوش در این مراسم حضور پیدا کردند و با در دست داشتن پلاکاردهای مرگ بر آمریکا، من انقلابیم، آمریکا رو به افول است، ایستاده تا اوج افتخار و همچنین تصاویر سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، در کنار دانش‌آموزان، انزجار خود را از استکبار جهانی، فریاد می‌زنند. 

مراسم گرامیداشت یوم‌الله ۱۳ آبان آغاز شد

این مراسم، با اجرای برنامه‌های فرهنگی نظیر اجرای سرود توسط دانش‌آموزان، عکس یادگاری کودکان و نوجوانان با شهدا، برگزاری نمایشگاه‌های استکبارستیزی همراه است.

مراسم گرامیداشت یوم‌الله ۱۳ آبان آغاز شد+ تصاویر

مراسم گرامیداشت یوم‌الله ۱۳ آبان آغاز شد+ تصاویر

در حاشیه این مراسم، فردی با همراه داشتن پلاکاردی نسبت به راهزنی ناموفق دریایی آمریکا واکنش نشان داده است.

مراسم گرامیداشت یوم‌الله ۱۳ آبان آغاز شد+ تصاویر

دادگاهی نمادین در حاشیه این مراسم برپا شده است که سران جنایتکار جهان را محاکمه می‌کند؛ و در مجاورت این دادگاه زندانی به صورت نمادین تعبیه شده بود که در آن جنایتکاران آمریکایی و اسرائیلی و انگلیسی محبوس شده بودند.

مراسم گرامیداشت یوم‌الله ۱۳ آبان آغاز شد+ تصاویر

مراسم گرامیداشت یوم‌الله ۱۳ آبان آغاز شد+ تصاویر

قطعنامه تظاهرات سراسری و اجتماع مردمی یوم الله سیزدهم آبان؛ روز ملی مبارزه با استکبار جهانی همزمان با این مراسم در سراسر کشور در هشت بند قرائت شد.

متن این قطعنامه به شرح زیر است:

بسم الله الرّحمن الرّحیم

وَلَا تَرْکَنُوا إِلَى الَّذِینَ ظَلَمُوا فَتَمَسَّکُمُ النَّارُ وَمَا لَکُمْ مِنْ دُونِ اللَّهِ مِنْ أَوْلِیَاءَ ثُمَّ لَا تُنْصَرُونَ (سوره هود آیه۱۱۳)

خداوند کریم و نعیم را سپاسگزاریم که به ملت ایران توفیق داد در پرتو نعمت اسلام و ولایت و رهبری‌های حکیمانه و پیامبرگونه حضرت امام خمینی و خلف صالح و شایسته ایشان مقام معظم رهبری حضرت امام خامنه‌ای، پرچمدار احیای تمدن نوین اسلامی در عصر طاغوت و جاهلیت مدرن گردند و الگوی نجات بخشی از زندگی عزتمندانه، شرافتمندانه و رو به سوی فلاح و رستگاری را پیش‌روی جامعه بشری بگشایند.

اینک در لحظات شورانگیز و غرورآفرین گرامیداشت سیزدهم آبان ماه روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و در شرایطی که افول امریکا با شکست راهبردها و سیاست‌های منطقه‌ای کاخ سفید و خروج نظامیان تروریست این کشور از افغانستان و به فضل الهی از غرب آسیا و نیز فروپاشی تدریجی لیبرال دموکراسی غربی پدیدار شده است و طنین مقاومت و استکبارستیزی ملت ایران ، پیش روندگی انقلاب اسلامی و اقتدار روز افزون نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در پرتو بیانیه گام دوم انقلاب را به حقیقتی انکارناپذیر تبدیل کرده است؛ ما شرکت‌کنندگان در تظاهرات سراسری و دشمن‌شکن ۱۳ آبان ماه، مواضع خود را با بانگ رسای توحیدی و ولایی الله اکبر و خامنه ای رهبر به جهانیان اعلام می‌کنیم:

1- ملت مومن، انقلابی و ولایتمدار ایران، ضمن تجدید میثاق با آرمان‌های بلند بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی امام راحل؛ تبعیت از منویات و رهنمودهای مقام معظم رهبری را رمز موفقیت و ضمانت پیش‌روندگی انقلاب اسلامی دانسته و بر پایبندی به اصل ماندگار و مترقی ولایت فقیه به عنوان مبنای اساسی عزت و اقتدار ایران اسلامی، همبستگی و وحدت ملی را تکلیف شرعی آحاد مردم، مسئولین و جناح‌های وفادار به انقلاب و رکن رکین موفقیت‌ها و پیروزی‌های ایران اسلامی دانسته و هرگونه اقدام و عمل تفرقه افکنانه و وحدت شکنانه در کشور را محکوم می نماید.

2- ما ملت مقتدر و استکبار ستیز ایران، ضمن بی اعتمادی مطلق به قدرت‌های سلطه‌گر و در رأس آن، رژیم تروریست و جنایتکار امریکا، خروج عهدشکنانه آمریکایی ها از برجام و تشدید سیاست‌های خصمانه سردمداران جنایت‌پیشه کاخ سفید علیه نظام و ملت ایران با تحمیل جنگ گسترده روانی، رسانه‌ای و اقتصادی را تجربه‌ای بزرگ در این عرصه دانسته و از آنجا که رایزنی‌ها برای آغاز مرحله جدید مذاکرات هسته‌ای با رعایت اصل عزت، حکمت، مصلحت و اقتدار ایران اسلامی به مراحل نهایی نزدیک شده است، مواضع حکیمانه و هوشمندانه رهبر عظیم الشأن انقلاب و قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از منافع ملت ایران مصوب مجلس شورای اسلامی را نقشه راه مذاکرات پیش‌رو دانسته و بر لغو تحریم‌های ظالمانه و غیرقانونی و راستی‌آزمایی انتفاع ملت ایران از آن و تعهد امریکایی‌ها بر عدم عهدشکنی مجدد و تداوم روند شیطنت‌آمیز گذشته بعنوان خواسته و مطالبه حق و خدشه‌ناپذیر خود تاکید می‌کنیم.

مراسم گرامیداشت یوم‌الله ۱۳ آبان آغاز شد+ تصاویر

3- ماجرای حمله سایبری به سامانه توزیع بنزین کشور را توطئه‌ای شوم و ساخته و پرداخته افکار مزدوران امریکای جنایتکار و رژیم صهیونیستی برای تشدید فشار، تولید نارضایتی و عصبانیت در جامعه، ایجاد فتنه و آشوب خیابانی می‌دانیم که در برخورد با دیوار مستحکم بصیرت و هوشمندی مردم ایران و اقدام جهادی و سریع دولت مردمی ناکام ماند، ضمن محکوم کردن این اقدام پلید، از دولت و دستگاه‌های ذیربط می‌خواهیم با بهره‌مندی از جوانان انقلابی و بکارگیری تمهیدات و ساز و کارهای جدی پدافند و امنیت سایبری و حفاظت زیرساخت‌های کشور را تقویت و از آسیب‌پذیری‌های این حوزه برابر توطئه‌های دشمن، پیشگیری و جلوگیری نمایند.

4- شکست راهبردها و سیاست‌های امریکا در غرب آسیا و خروج خفت‌بار نظامیان تروریست این کشور از افغانستان، عراق و سوریه را نشانه سرعت گرفتن افول امریکا و نتیجه قدرت مقاومت و ایستادگی ملت‌های منطقه تحت گفتمان مقاومت، وحدت و استکبارستیزی ملت ایران دانسته و بر ضرورت هوشیاری و هوشمندی ملت‌های منطقه برابر توطئه‌ها و دسیسه‌های کاخ سفید مانند آنچه در صحنه جنایات تروریستی اخیر در مساجد افغانستان و در حین برگزاری نماز جمعه اتفاق افتاد، تاکید می‌نماییم.

5- حمایت همه جانبه خود از آرمان قدس و مقاومت اسلامی فلسطین و همچنین حماسه آفرینی‌های حزب‌الله لبنان، انصارالله یمن، مجاهدان بحرین و بسیج مردمی عراق و سوریه به عنوان ارتش قدرتمند امت اسلامی برابر نظام سلطه و صهیونیسم جهانی و ارتجاع منطقه ای را اعلام و هرگونه اقدام برای تضعیف آنان را بازی در زمین دشمنان قسم‌خورده اسلام عزیز و پیامبــر اعظم دانسته و ضمن محکومیت اقــدام خیانت‌بار برخی دولت‌های منطقه در عادی‌سازی روابط با رژیم جعلی صهیونیستی و مشروعیت بخشی به آن و تفرقه بین کشورهای اسلامی، به سردمداران این دولت‌ها هشدار می‌دهیم، با تمکین خواست و اراده ملت‌های خود در حمایت از فلسطین مظلوم و مبارزه با رژیم غاصب صهیونیستی، نسبت به این اقدام ننگین تجدید نظر و ادامه روابط با اشغالگران قدس را متوقف سازند.

مراسم گرامیداشت یوم‌الله ۱۳ آبان آغاز شد+ تصاویر

6- با ارج نهادن به اقدام هوشمندانه، انقلابی و تاریخی تسخیر لانه جاسوسی امریکا در سال ۱۳۵۸ از مجلس و دولت محترم می‌خواهیم در راستای رهنمودها و مطالبات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم آشنایی نسل جوان و جدید جامعه با توطئه‌های امریکا در ایران، استفاده از مضامین اسناد لانه جاسوسی شیطان بزرگ در کتب درسی مدارس و دانشگاه‌ها را به سرعت در دستور کار قرار داده و مانع فراموشی عملکرد شیطانی، خباثت‌گونه و جنایت‌کارانه امریکایی‌ها در جامعه اسلامی شوند.

7- استقرار دولت سیزدهم با شعار دولت مردمی برای ایران قوی را فرصتی ارزشمند و راهبردی برای خدمت صادقانه و مجاهدانه به مردم قلمداد و از دولت خدمتگزار می‌خواهیم با اقتداء به امامین انقلاب اسلامی و نصب العین قرار دادن آرمان‌ها و شعارهای بلند انقلاب، همت و تلاش همه جانبه خود برای مقابله قاطعانه با جنگ اقتصادی و تحریم دشمن را به کار گرفته و با آسیب شناسی و تجویز نسخه‌های کارآمد و موفق برای قوی ساختن ایران؛ رفع مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم را در اولویت برنامه‌های خود قرار دهند.

۸- با تعظیم به مقام شامخ شهیدان بویژه سیدالشهدای مقاومت اسلامی، سردار دل‌ها سپهبد پاسدار حاج قاسم سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس تاکید می‌کنیم مجاهدان مقاومت با زنده نگهداشتن مکتب حاج قاسم سلیمانی تا انتقام خون این شهیدان عزیز از آمریکا و خیانتکاران از پای نخواهند نشست.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

سردار سلامی: آمریکا کارخانه تولید دیکتاتور در جهان است

سردار سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مراسم یوم‌الله سیزده آبان ضمن تقدیر از حماسه آفرینی دوباره مردم غیور ایران اظهار داشت: سپاس خداوند را که در این روز که روز ماندگار در انقلاب اسلامی است و روز خاتمه دادن به حضور سلطه طلبانه استکبار در کشور است توفیق حضور در جمع خواهران و برادران را یافته‌ام.

مراسم گرامیداشت یوم‌الله ۱۳ آبان آغاز شد+ تصاویر

امروز برای ملت ایران روز پیروزی بزرگی است، روز غلبه بر بزرگترین امپراتوری تاریخ بشتر یعنی آمریکا، ۱۳ آبان ۱۳۵۸ آمریکا در اوج قدرت اقتصادی خود به سر می‌برد و ایران هنوز زیرساخت‌های اقتصادی خود را ایجاد نکرده بود انقلاب باشکوه ایران با رهبری امام خمینی شکل گرفت. این شجاعت و ایستادگی یکی از شگفت انگیزترین وقایع تاریخی جهان برای بشر و ایران است. ما با آمریکایی درگیر شده بودیم که تاریخ عالم و جغرافیای جهان در نقطه به نقطه از تجاوزگری‌های و مسلح کردن دیکتاتورها به دست آمریکا رنج می‌برد.

وی گفت: اگر فهرست جنگهای آمریکا از صدسال پیش در اقصی نقاط عالم به راه انداخته است را بشماریم میبینیم بیش از ۴۰ جنگ بزرگ در چهل نقطه جهان در عالم است، او علیه کشوهای امریکایی، اروپایی، شرق دور، روسیه و ... جنگیده است و بیش از ۸ میلیون کشته محصول جنگهای آمریکا است.

سرلشکر سلامی گفت: بیش از ۲۰۰ مداخله در امور کشور ها درحد کودتا و جنگ اقتصادی محصول سیاست ابرقدرتی است که در طول تاریخ حیات سیاسی خود اراده کرده بود با گسترش قدرست نظامی اهداف سیاسی را دنبال کند، ۷۵۰ پایگاه نظامی در جهان تلاش کرده است تا سیطره سیاسی را در جهان ایجاد کند.

فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: آمریکا کارخانه تولید دیکتاتورها در همه عالم بوده است، سلاطین حاکم بر بسیاری از کشورهای عربی، فرعون های مصر و ... بسیاری از دیکتاتورها از طریق آمریکا به وجود آمده‌اند. تولید و تکثیر دستگاههای شکنجه و ارسال آن به همه عالم و آموزش شکنجه آزادیخواهان از اقدامات او است.

انتهای پیام/ 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار