به روز شده در: ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۶
معاون رئیس سازمان هواپیمایی دولت نجات ملی یمن گفت که ائتلاف سعودی در تازه‌ترین جنایت خود در تلاش است که پرواز هواپیماهای سازمان ملل به فرودگاه صنعاء را متوقف کند.
کد خبر: ۴۹۰۷۸۰
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۲ - 23November 2021

تلاش ائتلاف سعودی برای توقف پرواز هواپیماهای سازمان ملل به فرودگاه صنعاءبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «رائد جبل» معاون رئیس سازمان هواپیمایی دولت نجات ملی یمن اتهامات ائتلاف متجاوز سعودی-اماراتی درباره فرودگاه بین‌المللی صنعاء را رد کرد.

خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از جبل گزارش داد که ائتلاف متجاوز، برای توجیه حملات مداوم خود، درباره فرودگاه صنعاء به دروغ، سیاه‌نمایی و وارونه جلوه دادن حقیقت روی آورده است.

وی تأکید کرد، هدف از ادعاهای ائتلاف متجاوز، توقف پروازها و خدماتی است که هواپیماهای سازمان ملل و نهادهای بشردوستانه به ملت یمن ارائه می‌کنند.

این مسئول یمنی خاطرنشان کرد، آنچه این روزها ائتلاف تبلیغ می‌کند، برای مقدمه‌چینی به منظور هدف قرار دادن فرودگاه است؛ چرا که بر اساس معاهدات بین‌المللی، هدف قرار دادن این فرودگاه غیر نظامی، ممنوع است.

شبکه سعودی العربیه روز گذشته برای توجیه حملات هوایی ائتلاف متجاوز، فایل ویدئوی منتشر و ادعا کرد که نیروهای یمنی، فرودگاه صنعاء را به پادگان نظامی تبدیل کرده‌اند.

جبل همچنین تأکید کرد، فیلمی که در شبکه‌های ائتلاف متجاوز دست به دست می‌شود، در فرودگاه نظامی ضبط شده است که در کنار فرودگاه غیر نظامی صنعاء قرار دارد.

این در حالی است که ائتلاف سعودی-اماراتی از آگوست ۲۰۱۶، مانع پروازهای فرودگاه صنعاء شده است، به جز پروازهای متعلق به سازمان ملل یا آژانسهای امدادرسانی.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها