به روز شده در: ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۶:۵۴
بر اساس گزارش بسیاری از منابع، جنگنده بمب افکن‌های ائتلاف متجاوز سعودی طی ساعات گذشته مناطقی در یمن از جمله پایتخت این کشور را بمباران کردند.
کد خبر: ۴۹۱۱۳۵
تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۴ - 25November 2021

حمله هوایی ائتلاف متجاوز سعودی به پایتخت یمنبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، منابع خبری بامداد پنجشنبه اعلام کردند که جنگنده بمب افکن‌های ائتلاف سعودی طی ساعات گذشته مناطقی در یمن از جمله پایتخت این کشور را بمباران کردند.

المسیره نوشت: جنگنده بمب افکن‌های ائتلاف متجاوز سعودی در سه نوبت منطقه «النهدین» واقع در جنوب «صنعاء» را بمباران کردند.

همچنین جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی سه بار شهرستان «الجوبه» دو بار شهرستان «صرواح» استان مأرب و نیز شهرستان «حرض» را بمباران کردند.

ائتلاف متجاوز عربی با اعلام این خبر مدعی شد، تدابیر پیشگیرانه‌ای را برای جلوگیری از وقوع خسارت در میان غیر نظامیان اتخاذ کرده است.

ائتلاف همچنین مدعی شد، عملیات در صنعا متناسب با قوانین بین‌المللی بشردوستانه است.

نیرو‌های ائتلاف سعودی طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۸۸ بار آتش بس در استان الحدیده را با حملات موشکی و توپخانه نقض کردند.

ارتش عربستان روز چهارشنبه مناطقی از شهر صنعا مرکز یمن، از جمله مناطق مسکونی و واحد‌های تولیدی را زیر بمباران‌های شدید هوایی قرار داد که در نتیجه آن جمعی از شهروندان یمنی شهید و زخمی شدند.

عربستان سعودی در رأس یک ائتلاف عربی و تحت حمایت آمریکا، از ششم فروردین ۱۳۹۴ با ادعای تلاش برای بازگرداندن رئیس جمهور مستعفی یمن به قدرت اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، هوایی و دریایی این کشور کرد.

این تجاوز نظامی هیچ کدام از اهداف ائتلاف سعودی را محقق نکرد و فقط با کشته و زخمی شدن ده‌ها هزار یمنی، آواره شدن میلیون‌ها نفر، به بار آمدن خرابی برای زیرساخت‌های این کشور و گسترش قحطی و گرسنگی و بیماری‌های واگیردار همراه شده است.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار