به روز شده در: ۰۹ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۸:۲۷
فرمانده سپاه ناحیه شهرستان «فومن»:
سرهنگ «محسن جعفری» با بیان اینکه شایعه پراکنی و انتشار اخبار دروغ از آفت‌های تخریب‌گر در فضای مجازی است، گفت: با سواد رسانه‌ای می‌توان از این بستر به خوبی استفاده کرد.
کد خبر: ۴۹۱۳۵۳
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۴۰۰ - ۲۳:۰۸ - 26November 2021

انتشار اخبار دروغ از آفت‌های تخریب گر در فضای مجازی است

به گزارش دفاع‌پرس از رشت، سرهنگ «محسن جعفری» فرمانده سپاه ناحیه شهرستان «فومن» در همایش فعالان فضای مجازی بسیج شهرستان که در سالن اداره ارشاد اسلامی برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی از بسیج به عنوان نیروی کارآمد در عرصه‌های مختلف یاد می‌کند که خود نشانگر اهمیت این مفهوم است.

فرمانده سپاه ناحیه فومن با تاکید بر اینکه هر فردی بسیج را انکار کند جاهل و خائن است، تصریح کرد: یک فرد بسیجی باید تفکر و ایدئولوژی بسیج را همواره به اجرا درآورد و به دنبال خدمت بی منت باشد.

وی با بیان اینکه بسیجی همواره به فکر مصالح نظام و انقلاب است، افزود: تفکر بسیجی و فرهنگ بسیجی در سراسر جهان مورد تکثیر و استقبال قرار گرفته است.

سرهنگ جعفری با اشاره به اینکه مردمی بودن، فتنه ستیزی، ولایت مداری، ساده زیستی و روحیه شهادت طلبی از جمله شاخصه‌های اصلی فرهنگ بسیجی است، خاطرنشان کرد: بسیجی کسی است که در بحران‌های اجتماعی و اقتصادی همواره یار و یاور مردم بوده و خالصانه نقش آفرینی می‌کند.

وی با بیان اینکه همزمان با شیوع بیماری کرونا بسیج همواره در طرح همگانی مواسات و کمک‌های مومنانه حضور فعال داشته و کمک رسان مردم در امور مختلف بوده است، تاکید کرد: تاثیرگذاری بسیج در عرصه‌های مختلف سبب شده معاندین و مستکبرین به دنبال ریشه کنی این تفکر در جامعه اسلامی باشند.

فرمانده سپاه ناحیه فومن با اشاره به اینکه دشمنان در فضای مجازی تلاش می‌کنند مردم و جوانان را از انقلاب نا امید کرده و نظام را ناکار آمد نشان دهند، متذکر شد: فعالین عرصه مجازی باید تلاش کنند در دام حیله‌های دشمن قرار نگیرند و با نشر فعالیت‌های بسیج، تفکر بسیجی را در این فضا گسترش دهند.

وی با اشاره به نحوه انتشار اخبار در فضای مجازی با بیان اینکه مخاطبین تاثیر پذیری و کنش گری درست را باید با سواد رسانه‌ای بیاموزند، تصریح کرد: سرعت انتشار خبر و نشر آن در ابعاد وسیع سبب شده است که بسیجیان نقش آفرینی و تولید محتوا را در دستور کار قرار دهند.

سرهنگ جعفری به اجرای طرح ملی صیانت از فضای مجازی اشاره کرد و افزود: این طرح به معنای محدود کردن استفاده از شبکه‌های مجازی نیست بلکه باید با حضور آگاهانه بتوانیم تاثیرگذار باشیم.

وی با بیان اینکه شایعه پراکنی و انتشار اخبار دروغ از آفت‌های تخریب گر در فضای مجازی است، خاطرنشان کرد: با سواد رسانه‌ای می‌توان از این بستر به خوبی استفاده کرد.

فرمانده سپاه ناحیه فومن با اشاره به اینکه اصحاب رسانه و فعالین فضای مجازی می‌توانند با همدلی و هدف مندی درست در فضای مجازی تاثیرگذار باشند، تاکید کرد: ترویج سبک زندگی ایرانی و اسلامی با تولید محتوا تاثیرگذار می‌تواند در جنگ سرد به کار گرفته شود.

وی با بیان اینکه «طرح رسانه محله» تلاش می‌کند با مشارکت پذیری افراد در راستای تولید محتوا گام بر دارد، متذکر شد: باید توجه کنیم میزان استفاده از فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی می‌تواند ثاثیرات نا مطلوب نیز بجا بگذارد.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار