به روز شده در: ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۳
شهردار تهران در دیدار با خانواده شهید فخری‌زاده:
زاکانی با حضور در خانه شهید محسن فخری‌زاده با خانواده این دانشمند شهید هسته‌ای دیدار و گفت‌وگو کرد.
کد خبر: ۴۹۱۷۷۸
تاریخ انتشار: ۰۸ آذر ۱۴۰۰ - ۰۸:۱۵ - 29November 2021

خدمات شهید فخری‌زاده پس از شهادت وی هم ادامه داردبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، «علیرضا زاکانی» شهردار تهران در اولین سالگرد شهادت دانشمند هسته‌ای محسن فخری‌زاده با حضور در خانه این شهید والامقام با خانواده او دیدار و گفت‌وگو کرد.

شهردار تهران در این دیدار با بیان اینکه فراق این شهید سعید برای همه سخت است، گفت: فراق شهید فخری زاده برای خانواده او غیر قابل تصور است، اما شرایط تا زمانی مشخص در دست انسان است و از جایی به بعد دیگر دست انسان نیست.

شهردار تهران با تاکید بر این نکته که تصور این حادثه (شهادت شهید فخری زاده) سخت و غیر قابل تصور است، افزود: زمانی که خداوند بخواهد و اراده کند تا فردی را بپذیرد او را به بهترین نحو می پذیرد و صبر آن را نیز می دهد.

زاکانی با اشاره به گوشه ای از خاطرات دوران دفاع مقدس ادامه داد: به یاد دارم در زمان جبهه نزدیک به ۱۶ نفر از رزمندگان شهادت خود را پیش‌بینی کرده بودند و زمانی که در احوالات ‌شرایط شهید فخری‌زاده دقت می شود او همانی است که به نقطه ای رسیده بود که دیگر برای او مَنیتی وجود نداشت.

وی تصریح کرد: جامعه از یک سو به دلیل نبود و فقدان شهید فخری زاده دچار خسران می شود، اما به تعبیر دیگر او حی و حاضر است و خدمات این شهید به جامعه بعد از شهادت زیاد است و ان‌شاالله با سیدالشهدا محشور باشد و از نعمات الهی بهره ببرد و او نیز نیم نگاهی به ما داشته باشد.

زاکانی با بیان این مطلب که عزت، افتخار و هویت خود را از این شهیدان می گیریم، گفت: جای شهید فخری زاده بسیار خالی و فقدان او سخت است اما از جایی به بعد خدا فرد را می برد؛ زیرا عشق دو طرفه ای بین خدا و مخلوق شکل می‌گیرد.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار