به روز شده در: ۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۹
رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ناجا:
حجت‌الاسلام‌ «ادیانی» گفت: لازمه رسیدن به پلیس در تراز انقلاب اسلامی، مأنوس شدن بدنه نیروی انتظامی با قرآن کریم است.
کد خبر: ۴۹۲۳۱۲
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۵:۱۷ - 01December 2021

لازمه رسیدن به پلیس در تراز انقلاب، مأنوس شدن با قرآن استبه گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از کرج، حجت‌الاسلام‌ «علیرضا ادیانی» رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی پیش از ظهر امروز در همایش تجلیل از حافظان قرآن کریم استان البرز اظهار داشت: لازمه رسیدن به پلیس در تراز انقلاب اسلامی، مأنوس شدن بدنه نیروی انتظامی با قرآن کریم است.

وی ضمن تقدیر از اهتمام مسئولان انتظامی استان البرز برای ترویج فرهنگ قرآنی در بین خانواده بزرگ پلیس البرز اضافه کرد: ما باید زمینه را فراهم کنیم تا فرهنگ قرآنی در زندگی مأموران و خانواده پلیس ساری و جاری شود.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی با اشاره به اهمیت و نقش قرآن در زندگی فردی، اجتماعی و شغلی پلیس، مطرح کرد: قرآن نتیجه تلاش و مجاهدت 23 ساله پیامبر معظم اسلام (ص) برای ترویج اسلام در جهان است.

حجت‌الاسلام‌ ادیانی با بیان اینکه حفظ جامعه اسلامی به حفظ مفاهیم و فرهنگ قرآنی وابسته است، افزود: امام خمینی (ره) دلیل دردهای کل جوامع اسلامی را عدم توسل به قرآن می‌دانستند و در وصیت‌نامه سیاسی و الهی خود بارها به نتیجه جدایی جامعه از قرآن اشاره کرده‌اند.

وی گفت: جوامع اسلامی زمانی هویت خود را از دست دادند که از دامن قرآن جدا شده و از عمل به فرامین آن امتناع کردند. رهبر معظم انقلاب اسلامی می‌فرمایند: انقلاب اسلامی درخشنده‌ترین پدیده پس از نهضت پیامبر اسلام است. شکل گرفتن انقلاب اسلامی نیز در سایه توجه به قرآن تحقق یافت.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی با اشاره به پیام قرآن برای ظلم نکردن و نپذیرفتن ظلم، افزود: ایران اسلامی نه به کشوری حمله می‌کند و نه در برابر حمله کشوری ساکت می‌نشیند. رمز سعادت جوامع بشری بازگشت به سمت تعالیم قرآنی است.

حجت‌الاسلام ادیانی بیان داشت: سایر جوامع مسلمان نیز باید با الگوگیری از انقلاب اسلامی از بردگی برای استعمارگران دنیا دست کشیده و به دامن قرآن بازگردند. نیروی انتظامی مطلوب و در تراز انقلاب نیرویی است که متناسب با جامعه قرآنی شکل گیرد. باید برای رسیدن به آن نقطه همه تلاش خود را بکار گیریم.

وی خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی برای رسیدن به تراز انقلاب نیازمند یک حرکت شتابان برای انس دائمی کارکنان با قرآن کریم است. قرآن به انسان صیانت و نورانیت بخشیده و او را از کژی و آسیب در امان نگه می‌دارد. هنر قرآن انسان‌سازی و حرکت دادن او برای تمدن سازی است.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی نیروی انتظامی با بیان اینکه نسخه اسلام برای انس خانواده پلیس با قرآن خواندن روزانه حداقل 50 آیه از قرآن کریم است، عنوان کرد: زیرساخت اصلی نیروی انتظامی در تراز انقلاب اسلامی معنویت و حرکت در محور قرآن است.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار