به روز شده در: ۰۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۶
یک گزارش نشان می‎دهد که بحران مهاجرت در اروپای غربی به یک جنگ سیاسی تبدیل شده است.
کد خبر: ۴۹۲۴۴۶
تاریخ انتشار: ۱۱ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۳۴ - 02December 2021

جنگ سیاسی در اروپا با استفاده از اهرم مهاجران

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، تراژدی‌های اخیر مهاجرت در کانال انگلیس و مرز‌های غربی بلاروس بر میزان تبدیل غیرنظامیان به سلاح‌های ناخواسته در دوره جدیدی از درگیری‌های دائمی تاکید می‌کند؛ با توجه به رفتار بد دولت‌های اروپایی در زیر ابری از ریاکاری و انکار، رقابت‎ها جریان دارد.پ

به گزارش «پراجکت سیندیکیت»، بسیاری از ناظران مدت‌ها تصور می‌کردند که آینده ژئوپلیتیک در یک نبرد دریایی بر سر تنگه تایوان یا جزیره مرجانی در دریای چین جنوبی تعیین می‌شود؛ با این حال، احتمالاً می‌توان با بررسی رفتار با چند هزار پناهجوی ناامید در آب‌های ژئوپلیتیک قرن بیست و یکم، اطلاعات صحیح‌تری به دست آورد.

با کانال انگلیس شروع کنید؛ زمانی که این کانال محل برخی از دراماتیک‌ترین رویارویی‌های تاریخ، از ناوگان اسپانیایی و جنگ‌های ناپلئون تا سقوط نرماندی، بود دیگر تئاتری برای سیاست‌های قدرت‌های بزرگ نیست؛ در عوض، به‌تازگی مرگ ۲۷ مهاجر که قایق بادی آن‌ها پس از ترک سواحل فرانسه واژگون شد، این کانال را به محل تراژدی انسانی تبدیل کرد.

«بوریس جانسون»، نخست وزیر انگلیس به‌جای همکاری در همبستگی با فرانسه برای ریشه‌کن کردن قاچاقچیان مهاجران مسئول این مرگ‌ها، بلافاصله با انتقاد از فرانسوی‌ها در نامه‌ای سرگشاده در توییتر، سعی کرد با مخاطبان سیاسی داخلی بازی کند.

به دور از یک شیرین کاری سیاسی دیگر، نادیده گرفتن مسئولیت از سوی جانسون به‌احتمال زیاد، پیامد‌های وحشتناک و گسترده‌ای خواهد داشت.

مهاجرت در اروپای غربی به یک «فوتبال سیاسی» تبدیل شده است.

آژانس مهاجرت سازمان ملل می‌گوید همه‌گیری ویروس کرونا تحرک را در سراسر جهان تغییر اساسی داده و در گزارش جدیدی پیش‌بینی می‌کند که رشد تعداد مهاجران بین‌المللی تا زمانی که محدودیت‌های مسافرتی باقی بماند احتمالاً ضعیف‌تر از قبل باشد.

سازمان بین‌المللی مهاجرت به‌تازگی گزارش مهاجرت جهانی خود را منتشر کرده که خلاصه‌ای گسترده از آخرین روند‌های جابجایی انسان از همه نوع، از مردم فراری از جنگ و درگیری گرفته تا کارگرانی که به دنبال شغل در خارج از کشور هستند، و خلاصه‌ای از تحرکات ۲ سال اخیر است.

این گزارش بر اساس آخرین شمارش کامل خود در سال ۲۰۲۰، حدود ۲۸۱ میلیون مهاجر بین‌المللی را در سراسر جهان نشان می‌دهد که تنها ۳.۶ درصد از جمعیت جهان را تشکیل می‌دهند.

این رقم از ۲۷۲ میلیون نفر در سال ۲۰۱۹ افزایش یافته است؛ طبق این گزارش، حدود ۶۰ درصد از این مهاجران در سال گذشته کارگران مهاجر بودند.

این گزارش بر رویداد‌های مهم مهاجرت و آوارگی از جمله درگیری‌ها در مناطقی مانند یمن، کنگو، جمهوری آفریقای مرکزی و سودان جنوبی و همچنین بی‌ثباتی سیاسی و اقتصادی مانند ونزوئلا و افغانستان در آن دوره تاکید دارد.

این گزارش همچنین به جابجایی‌های مرتبط با آب و هوا در مکان‌هایی مانند فیلیپین، بنگلادش، هند، چین، هائیتی و آمریکا طی ۲ سال گذشته اشاره می‎کند.

منبع: میزان

انتهای پیام/ ۹۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها