به روز شده در: ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۲
در ادامه تجاوزات واشنگتن؛
در ادامه تجاوزات واشنگتن، حمله پهپادی آمریکا به جنوب ادلب سوریه حداقل یک کشته و شش زخمی برجای گذاشت.
کد خبر: ۴۹۲۶۶۲
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۸ - 04December 2021

حمله پهپادی آمریکا به جنوب ادلب سوریه هفت کشته و زخمی برجای گذاشتبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از العربی الجدید، حمله پهپادی آمریکا به جنوب ادلب سوریه حداقل یک کشته و شش زخمی برجای گذاشت.

منابع میدانی گفته‌اند که پهپاد آمریکایی در جنوب ادلب با موشک فردی که سوار بر موتورسیکلت بوده را هدف قرار داد و این حمله باعث کشته شدن آن فرد شد. همچنین در نزدیکی موتورسیکلت، خودرویی حامل شش نفر از افراد یک خانواده بوده است که بر اثر انفجار موشک‌های شلیک شده از پهپاد، این خودرو آتش می‌گیرد و تمامی سرنشینان آن زخمی شده‌اند.

اقدامات مجرمانه آمریکا چه به صورت مستقیم یا غیر مستقیم با استفاده از دست نشانده‌های اطلاعاتی این کشور در سوریه، نقض حاکمیت دمشق و قوانین بین المللی و همچنین هتک حرمت عشایر محسوب می‌شود.

پیش از این نیز، روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز در گزارشی اعلام کرده بود که آمریکا با حملات هوایی مکرر در سوریه در جریان مبارزه با داعش در واقع ده‌ها زن و کودک را کشته و ارتش آمریکا در سوریه مرتکب جنایت جنگی شده است. در این گزارش گفته شده که ارتش آمریکا حملات پر تلفات خود علیه غیرنظامیان سوری را اعلام نمی‌کند، از جمله واشنگتن حملات هوایی سال ۲۰۱۹ ارتش آمریکا در سوریه که در آن بیش از ۶۴ زن و کودک کشته شد را هیچگاه اعلام رسمی نکرده است.

نویسنده این گزارش با توجه به حجم تلفات غیرنظامی در سوریه در نتیجه حملات آمریکا نتیجه می‌گیرد با این شرایط در جریان مبارزه با داعش، ارتش آمریکا احتمالاً مرتکب جنایت جنگی علیه غیرنظامیان شده است.

حملات هوایی سال ۲۰۱۹ در سوریه به دو حمله هوایی پشت سر هم در نزدیکی شهر باغوز سوریه اشاره دارد که به دستور یک واحد عملیات ویژه آمریکایی انجام گرفت و همان زمان هم یک وکیل نیروی هوایی معتقد بود این حملات ممکن است جنایات جنگی باشد و بعد‌ها به بازرس کل وزارت دفاع و کمیته نیرو‌های مسلح سنا هشدار داد، ولی هیچ اقدامی در این زمینه انجام نشد.

پس از آن بازرس کل وزارت دفاع تحقیقاتی را در مورد حادثه ۱۸ مارس آغاز کرد، اما نهایتاً در گزارش آن اشاره‌ای به بمباران نشد و هیچگاه هم یک تحقیق کامل و مستقل در موردش انجام نگرفت و حال گزارش‌های منتشر شده بر اساس اسناد محرمانه و طبقه بندی شده و همچنین گفتگو با پرسنل مرتبط با این پرونده تهیه شده است.

آمریکا به بهانه مبارزه با داعش در بخش‌هایی از خاک سوریه مستقر شده، اما دولت دمشق با غیرقانونی خواندن حضور آمریکا، خواستار خروج این کشور شده است. از جمله «فیصل المقداد» وزیر خارجه سوریه در تیرماه امسال در جریان سخنانی درباره تداوم حضور نظامی ایالات متحده آمریکا گفت: آنچه که واضح به نظر می‌رسد این است که حضور نظامی ایالات متحده آمریکا در سوریه غیرقانونی است و هرچه سریع‌تر باید پایان یابد. سوریه دیگر نمی‌تواند تداوم حضور آمریکایی‌ها در خاک خود را تحمل کند.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار