به روز شده در: ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۲۱:۵۲
جانشین فرمانده کل ارتش:
امیر سرتیپ «دادرس» گفت: عربده‌کشی‌های رژیم صهیونیستی به خاطر این است که قدرت هماوردی با ما را ندارد و می‌بیند که اگر زمانی خشم ما گریبانگیرش شود، برای همیشه زمین‌گیر خواهد شد.
کد خبر: ۵۰۰۱۸۰
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۹ - 12January 2022

امیر دادرسبه گزارش خبرنگار دفاعی امنیتی دفاع‌پرس، امیر سرتیپ «محمدحسین دادرس» جانشین فرمانده کل ارتش در مراسم تحلیف و اختتامیه هفتمین دوره رزم مقدماتی مشترک دانش‌آموختگان درجه‌داری آموزشگاه‌های ارتش که صبح امروز (چهارشنبه) در مرکز آموزش‌های درجه‌داری حضرت جوادالائمه نزاجا برگزار شد، با اشاره به تهدیدات اخیر رژیم صهیونیستی علیه ایران، اظهار داشت: امروز عربده‌کشی‌هایی که رژیم صهیونیستی می‌کند و ناله‌هایی که می‌زند به خاطر این است که قدرت هماوردی با ما را ندارد و می‌بیند که اگر زمانی خشم ما گریبانگیرش شود، برای همیشه زمین‌گیر خواهد شد و این، همان عزتی است که خدا به ما داده است.

وی سپس با اشاره به درخواست کشورهای غربی برای مذاکره با ایران گفت: کشور‌های بزرگ دنیا می‌آیند و پشت میز مذاکره با ما صحبت می‌کنند. این عزتی است که خداوند به برکت استقامت و ایستادگی ما داده است.

جانشین فرمانده کل ارتش اضافه کرد: به برکت اتحاد، وفاق ملی و داشتنِ رهبری فرهیخته است که به این جایگاه دست یافته‌ایم.

امیر دادرس در ادامه عنوان کرد: اگر می‌خواهیم منطبق با آموزه‌های امیرالمومنین، امام علی (ع) زندگی‌ خود را تنظیم کنیم و موجب عزت دین و زینت کشور باشیم، باید از امیرالمومنین (ع) پیروی کنیم.

وی افزود: زمانی می‌توانیم با حجم سختی‌ها مقابله کنیم که بتوانیم خودمان را در تمام ابعادی که آموزه‌های امیرالمومنین (ع) است در مرتبه قابل قبول قرار دهیم.

جانشین فرمانده کل ارتش بیان کرد: مطیع خدا بودن یعنی در تمامی مراحل زندگی به یاد خداوند و تحت ولایت ائمه اطهار (علیهم‌السلام) باشیم و خوشبختانه ما امروز در ارتش، این ویژگی‌ها را شاهد هستیم.

امیر دارس با تأکید بر این موضوع که باید همواره به یاد خداوند باشیم، خطاب به دانش‌آموختگان ارتش گفت: شما که می‌خواهید از امروز کار و خدمت خود را در ارتش آغاز کنید، اگر مراقبت اعمال و رفتار خود باشید، قطعاً در مرتبه سربازی امیرالمومنین (ع) و امام زمان (عج) قرار خواهید گرفت.

وی خردمندی، بردباری و مسئولیت‌پذیری را از دیگر خصایص یک رزمنده کارآمد دانست و افزود: آن چیزی که می‌تواند در میدان عمل به شما کمک کند، صبر، استقامت و خردمندی است؛ یعنی شما باید بتوانید با مسائل، برخورد منطقی داشته باشید تا بتوانید آن صحنه را مدیریت کنید.

جانشین فرمانده کل ارتش خدمت در نیرو‌های مسلح را شغلی نسبتاً سخت دانست و اظهار داشت: در عین اینکه سربازی در ارتش کار سختی است، اما باید خدا را شکر کنیم که توفیق دفاع از کشور و حریم ولایت را به ما داده است.

امیر دادرس با بیان اینکه فضای مجازی هم «تهدید» و هم «فرصت» است، گفت: اگرچه می‌توان در فضای مجازی مطالب بسیار خوبی آموخت، اما در کنار این، در فضای مجازی ظهور طاغوت را بیشتر و بهتر از همه چیز می‌توان دید؛ چیزی که روز و شب با ما همراه است تا فرهنگ و ارزش‌های ما را تغییر دهد و نگاه‌مان را به پدیده‌های بیرونی، دگرگون کند.

وی با اشاره به آسیب‌های ناشی از فضای مجازی، تأکید کرد: باید مراقب باشیم؛ چراکه امروز یک دشمن همواره در کنار ماست که تک تک ما را تهدید می‌کند و در هر موضوعی می‌تواند تأثیرگذار باشد.

جانشین فرمانده کل ارتش با اشاره به جنگ نرم دشمن علیه ملت ایران با بهره‌گیری از فضای مجازی عنوان کرد: این تهدیدت در ۱۰ سال گذشته وجود نداشت و اگر بتوانیم از شرّ این دشمن خلاصی پیدا کنیم، می‌توانیم موفق‌تر به کار خود ادامه دهیم.

امیر دادرس یکی دیگر از ویژگی‌های نیرو‌های مسلح را داشتن شجاعت دانست و اظهار داشت: «غیرت دینی» باید نشان‌دهنده شجاعت شما در میدان رزم باشد و این غیرت دینی و شجاعت است که تفاوت‌ها را در میدان رزم رقم می‌زند.

وی شجاعت را یکی از ویژگی‌های بارز جوانان ایران اسلامی دانست و گفت: جوانان ما در دفاع مقدس با شجاعت و غیرت دینی توانستند به خوبی مقاومت کنند و صحنه‌های زیبایی را در دوران دفاع مقدس رقم بزنند که عده‌ای از این عزیزان، پاداش مجاهدت‌های خود یعنی شهادت را دریافت کردند.

جانشین فرمانده کل ارتش تصریح کرد: میدان، مرد شجاع و باگذشت می‌خواهد که بتواند با صبر و شکیبایی، سختی‌ها را تحمل و از ارزش‌ها دفاع و پاسداری کند.

امیر دادرس سپس با اشاره به ناامنی‌ها و مشکلاتی که در سال‌های اخیر گریبانگیر منطقه شده  است، گفت: همگان دیدند که با وجود تمامی ناآرامی‌ها و اتفاقاتی که در کشور‌های همسایه ما رخ داد، ایران در امنیت کامل بود.

وی افزود: امروز وضعیت ما بسیار خوب است و به لطف خداوند در وضعیتی هستیم که هر تهدیدی را می‌توانیم پاسخ دهیم.

جانشین فرمانده کل ارتش خاطرنشان کرد: امروز در حوزه تسلیحاتی نیز به خودکفایی رسیده‌ایم و دیگر از دیگر کشورها سلاح نمی‌خریم، بلکه خودمان بهترینش را تولید می‌کنیم.

انتهای پیام/ 221

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار