به روز شده در: ۰۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۰
نیروهای امنیتی ترکیه در یک رشته عملیات موفق در جنوب این کشور چند تروریست داعشی که برخی آن‌ها شهروندان سوریه و عراق بودند را دستگیر کردند.
کد خبر: ۵۰۰۳۳۲
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۱ - 12January 2022

دستگیری گسترده تروریست‌ها در ترکیه؛ بازداشت ۱۷ داعشیبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، نیروهای امنیتی ترکیه روز چهارشنبه در عملیات گسترده ۱۷ تروریست داعشی را در استان «مرسین» در جنوب ترکیه دستگیر کردند.

به گزارش خبرگزاری «آناتولی» ۱۷ مظنون دستگیر شده، خارجی بودند و حدود ۳۰۰ نیروی پلیس در این عملیات موسوم به «پنجه-۲» شرکت کردند. ۱۰ نفر از مظنونان بازداشت شده اتباع سوریه و چهار نفر از آنها تبعه عراق بودند.

در جریان این ماموریت، نیروهای پلیس به طور همزمان به ۱۹ مکان یورش برده و اقدامات امنیتی را در ورودی و خروجی خیابان‌ها انجام دادند. نیروهای پلیس همچنین دستگاه‌های دیجیتال و همچنین ۳۰۰۰۰ دلار کشف کردند. پلیس همچنان به دنبال سه مظنون دیگر باقی مانده است.

دفتر استانداری بینگول نیز اعلام کرد که پلیس ترکیه شامگاه سه‌شنبه ۱۶ متهم به ارتباط با گروه تروریستی داعش را پس از حمله به نیروهای امنیتی بازداشت کرد.

در این بیانیه آمده است که پلیس تلاش کرده بود یک کتابفروشی مذهبی بدون مجوز را در شهر بینگول در جنوب شرقی آنکارا تعطیل کند زیرا این فروشگاه از فعالیت‌های داعش در ترکیه حمایت می‌کرد. استانداری بینگول توضیح داد مظنونان به دلیل تعرض به یک افسر مجری قانون، ایجاد جراحت عمدی و آسیب رساندن به اموال عمومی بازداشت شده‌اند.

بر این اساس، فیلم‌های منتشرشده از این عملیات نشان می‌دهد که ده‌ها نفر با استفاده از چوب با پلیس درگیر شده‌اند، در حالی که صدای شلیک گلوله شنیده می‌شود. پیش از این نیز ۱۱۰ نفر در ترکیه به اتهامات امنیتی و تروریستی، در جریان عملیات‌های پلیس در بیش از چهل‌وپنج استان این کشور بازداشت شده بودند.

ترکیه یکی از اولین کشورهایی بود که داعش را در سال ۲۰۱۳ یک گروه تروریستی اعلام کرد.ترکیه از آن زمان تاکنون چندین بار مورد حملات تروریستی داعش قرار گرفته و در حداقل ۱۰ مورد بمبگذاری انتحاری، ۳۱۵ نفر کشته و صدها نفر زخمی شدند.

بعد از حمله شب سال نوی میلادی در سال ۲۰۱۷ در استانبول، که ۳۹ کشته برجای گذاشت و گروه تروریستی داعش مسئولیت آن را برعهده گرفت، پلیس ترکیه در سال‌های گذشته در ماه دسامبر در عملیات‌های مختلف افرادی را به ظن ارتباط با داعش بازداشت کرده است.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها