به روز شده در: ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۳
گرچه مقامات حزب‌الله در روز‌های اخیر بار‌ها گفته‌اند که هجمه‌ها به این جنبش نتیجه‌ای نخواهد داشت، اما حملات سعودی‌ها به حزب‌الله ادامه دارد.
کد خبر: ۵۰۰۴۰۲
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۴۰۰ - ۱۰:۵۰ - 13January 2022

به گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، حملات لفظی سعودی‌ها به حزب‌الله لبنان همچنان ادامه دارد. این بار «ولید البخاری» سفیر عربستان سعودی در لبنان بار دیگر توئیتی علیه حزب‌الله منتشر و ادعا کرد: حزب‌الله ما فوق دولت لبنان عمل می‌کند.

وی در این توییت مدعی شد: گذشتن از درد‌ها و امید‌های ملت برادر لبنان چیزی جز چشم‌پوشی از واقعیت آشکار در برابر چشم خود لبنانی‌ها و انکار عمدی حقیقتی نیست که عامل آن لکه برتری‌جویی حزب‌اللهِ تروریست بر منطق دولت و شکست گزینه‌های سیاسی آن است.

حمله مجدد سفیر عربستان سعودی در لبنان به حزب‌الله + تصویر

البخاری حدود یک هفته پیش نیز که با خبرگزاری فرانسه گفت‌وگو کرده بود، به اتهام‌پراکنی علیه جنبش حزب‌الله پرداخته بود.

البخاری بدون اشاره اقدامات ریاض در کشور‌های مختلف از جمله یمن مدعی شد: «فعالیت‌های حزب‌الله تروریستی و رفتار نظامی آن امنیت ملی عربی را تهدید می‌کند.»

در همین رابطه، «علی دعموش» نائب رئیس شورای اجرای حزب‌الله دیروز (چهارشنبه) گفت: هدف گرفتن مرتب حزب‌الله توسط دولت آمریکا، عربستان سعودی و ابزار‌های آن در داخل لبنان باعث نمی‌شود که نگرش و مواضع مردم در قبال مقاومت تغییر کند و تنها بر اصرار مقاومت برای ادامه این راه می‌افزاید.

شیخ «نبیل قاووق» عضو شورای مرکزی حزب‌الله هم حدود یک هفته پیش تصریح کرد، چهار دهه هدف گرفتن مستمر حزب‌الله نتیجه‌ای جز افزایش تأثیر و نفوذ این جنبش در منطقه نداشته است. شکست‌خوردگان در منطقه در ماجراجویی از پیش شکست خورده برای جبران خسارت‌های خود، همچنان دست به حملات سیاسی و رسانه‌ای علیه حزب‌الله می‌زنند.

انتهای پیام/ 118

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار