به روز شده در: ۲۷ دی ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۳
امام جمعه پاوه:
ماموستا «قادری» گفت: رفع بیکاری و مشکلات و تنگناهای اقتصادی و معیشتی باید در دستور کار مسوولان کشوری و استانی باشد و خدمت خالصانه و صادقانه تنها خواسته مردم از مسوولان است.
کد خبر: ۵۰۰۵۵۰
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۴۰۰ - ۱۶:۰۵ - 14January 2022

خدمت خالصانه و صادقانه تنها خواسته مردم از مسوولان استبه گزارش دفاع‌پرس از کرمانشاه، ماموستا مُلا «قادر قادری» امام جمعه شهرستان پاوه در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهرستان که با رعایت شیوه نامه های بهداشتی برگزار شد، اظهار داشت: بعد از گذشت چند ماه از دولت سیزدهم، استاندار جدید کرمانشاه نیز منصوب و معرفی شد و امیدواریم این تغییر برای مردم استان مایه خیر و برکت باشد. 

وی ادامه داد: استاندار جدید کرمانشاه بومی استان است و شناختی کافی نیز از استان و منطقه اورامانات دارد و این می تواند راهگشای بسیاری از مشکلات باشد.

امام جمعه شهرستان پاوه گفت: امروز جامعه بشری گرفتار گناه کبیره رباخواری و سودهای غیرمتعارف است که به نص صریح قرآن کریم و فرموده رسول گرامی اسلام(ص) ربا حرام است.

ماموستا قادری تصریح کرد: خداوند متعال در چهار مرحله و با نزول آیاتی ربا را حرام و پیامبر گرامی اسلام نیز (ص)، ۳۱ حدیث درباره ضرر و پیامدهای ربا عنوان فرموده است.

وی بیان داشت: بزرگان دینی عنوان کرده اند ربا خواری فاصله طبقاتی را زیاد و آرامش را از جامعه سلب خواهد کرد و دشمنی ، حسادت و کینه توزی را نیز در جامعه ایجاد می کند.

ماموستا قادری با بیان اینکه امروز جامعه به حدی گرفتار است که مردم رشوه می دهند تا وام بانکی دریافت کنند اضافه کرد: بیشتر علما معتقدند ربا با هر درصدی که باشد حرام است و تعدادی دیگر از علما به ویژه در کشور مصر ، معتقدند با توجه به تورم و مشکلات اقتصادی و برای رفع نیازهای ضروری از جمله ازدواج، تا حدودی دریافت وام جایز است.

وی افزود: متاسفانه سیستم بانکی کشور ما با معیارهای اسلامی کار نمی‌کند و اگر بانک ها سودهای کلان از مردم نگیرند، مسولان برای رفع مشکلات اقتصادی تلاش و مردم نیز با هم همکاری و همدلی داشته باشند، جامعه با مشکلات عدیده اقتصادی کمتری مواجه خواهد شد.

امام جمعه شهرستان پاوه با بیان اینکه رفع بیکاری و مشکلات و تنگناهای اقتصادی و معیشتی باید در دستور کار مسوولان کشوری و استانی باشد، گفت: خدمت خالصانه و صادقانه تنها خواسته مردم از مسوولان است.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار