به روز شده در: ۲۸ دی ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۶
رئیس فرهنگسرای اندیشه از آغاز برگزاری سلسله جلسات تبیین بیانیه گام دوم انقلاب به میزبانی این مرکز و زیرنظر اساتید حوزه و دانشگاه خبر داد.
کد خبر: ۵۰۰۶۵۶
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۱:۵۷ - 15January 2022

آغاز نهضت تبیین و رمزگشایی از بیانیه گام دوم انقلاب در فرهنگسرای اندیشهبه گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، «ناصر امین‌زاده» مدیر فرهنگی هنری منطقه هفت و رئیس فرهنگسرای اندیشه با اشاره به اهمیت و ضرورت تبیین بیانیه گام دوم انقلاب، اظهار داشت: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که در جشن ۴۰ سالگی پیروزی نظام جمهوری اسلامی از سوی رهبر فرزانه انقلاب خطاب به ملت ایران منتشر شد، چراغ راهی روشن برای ادامه باشکوه انقلاب اسلامی در فصل دوم آن است. این بیانیه حکیمانه و بصیرت زا، ضمن نگاه به گذشته افتخارآمیز انقلاب اسلامی در ۴۰ سال ابتدایی آن، با استخراج و یادآوری نقاط ضعف و قوت و برخی مشکلات و خطا‌ها در این دوره، برنامه‌ای رو به جلو و امید بخش، دقیق، مدون و کارآمد را با هدف اعتلای ایران اسلامی پیش‌روی مردم، مسئولین و دست‌اندرکاران نظام قرار داده است.

وی اضافه کرد: باید این نکته بسیار مهم را به یاد داشته باشیم که چنین برنامه دقیق و راهگشایی زمانی به عرصه عمل و انجام می‌رسد که از موضوعات مورد توجه در این بیانیه ساختارمندسوی کارشناسان رشته‌های مختلف علمی و دانشگاهی، نظریه پردازان، نخبگان کشور و دلسوزان انقلاب به ساده‌ترین زبان معرفی، تبیین و رمزگشایی شده و به عنوان الگوی حکمرانی مطلوب پیش‌روی کارگزاران و مسئولان کشوری و لشکری قرار گیرد. امروز که در آستانه سومین سالگرد صدور این بیانیه الهام بخش از سوی رهبر معظم انقلاب هستیم و دولت انقلابی نیز با تمام قوا کار خود را برای اصلاح و ترمیم نقاط ضعف و رقم زدن پیشرفت کشور آغاز کرده است، ضرورت تبیین ویژگی و به‌کارگیری فراز‌ها و راهکار‌های مهم این بیانیه نگرش ساز به عنوان دستورالعملی اجرایی برای حل مشکلات کشور بیش از گذشته احساس می‌شود.

مدیر فرهنگی هنری منطقه ۷ ضمن اطلاع‌رسانی درباره برگزاری این جلسات در فرهنگسرای اندیشه گفت: فرهنگسرای اندیشه که براساس وظیفه انقلابی خود و همچنین ماموریت کاری خود که از سوی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران مسئولیت شورای اندیشه‌ورزی علوم و اندیشه اسلامی را برعهده دارد، از این فرصت طلایی استفاده کرده و با همکاری اندیشگاه بیانیه گام دوم سلسله جلسات تبیین بیانیه گام دوم انقلاب ویژه جوانان را برگزار می‌کند. در این ویژه برنامه که با عنوان «آشنایی کلی با بیانیه گام دوم انقلاب» برگزار می‌شود، برترین اساتید حوزه و دانشگاه در قالب جلسات تخصصی بند‌های بیانیه گام دوم انقلاب را واکاوی کرده و آن‌ها را بررسی می‌کنند.

رئیس سابق فرهنگسرا‌های انقلاب، گلستان، سرو و فردوس درباره جزئیات این دوره گفت: از جمله سرفصل‌هایی که در این جلسات مورد بررسی قرار می‌گیرد می‌توان به «ماهیت، ویژگی‌ها و کارکرد‌های بیانیه گام دوم انقلاب»، «آرمان‌ها و کارنامه گام نخست»، «عدالت و مبارزه با فساد اقتصادی»، «علم و پژوهش»، «امید و معنویت»، «اخلاق و سبک زندگی»، «استقلال، آزادی و روابط خارجی» اشاره کرد. همچنین اساتید برتر کشورمان محمد رجبی، حجت‌الاسلام ساعد رازی، فاطمه رایگانی، محسن محمدی، محمدمهدی صالحی،محمد سهیل سرو،عبدالرسول نجفی، غلامرضا زارعی و حجت‌الاسلام راجی و محمدحسین ضمیریان در این سلسله جلسات به ارائه مباحث می‌پردازند.

امین زاده در پایان گفت: سعی خواهیم کرد تا مباحث مطرح شده در این سلسله جلسات در قالب یک کتاب با عنوان تبیین بیانیه گام دوم انقلاب از منظر کارشناسان و اساتید برتر به چاپ برسد.

براساس این گزارش، دوره «آشنایی کلی با بیانیه گام دوم انقلاب» در روز‌های آتی فعالیت خود را در فرهنگسرای اندیشه آغاز کرده و جلسات آن با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و با حضور عموم برگزار می‌شود که اطلاع‌رسانی خواهد شد.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار