به روز شده در: ۰۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۶:۰۲
سفیر ایران در اسپانیا:
قشقاوی گفت: اتحادیه اروپا عملا هیچ اقدام مؤثری در برابر تحریم‌های ظالمانه واشنگتن انجام نداد.
کد خبر: ۵۰۰۷۰۷
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۶ - 15January 2022

اروپا هیچ اقدام مؤثری در برابر تحریم‌های ظالمانه واشنگتن انجام ندادبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، حسن قشقاوی سفیر ایران در اسپانیا در سخنانی در جمع مسئولان، اساتید و دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد بنیاد مطالعات راهبردی و بین‌المللی اسپانیا، به تشریح رئوس سیاست خارجی کشورمان با محوریت مذاکرات وین در رابطه با برنامه هسته‌ای و همچنین مسائل منطقه‌ای از جمله وضعیت افغانستان پس از خروج نیرو‌های غربی پرداخت.

قشقاوی در این نشست تاکید کرد: اگر امروز شاهد برگزاری مذاکرات هسته‌ای بین ایران و قدرت‌های جهانی هستیم به این دلیل است که دولت قبلی آمریکا به صورت یکجانبه و با نقض قوانین بین‌المللی از توافق هسته‌ای خارج شد و رئیس‌جمهور فعلی این کشور نیز به وعده خود برای بازگشت فوری به توافق عمل نکرد.

سفیر ایران در اسپانیا در ادامه به وضع تحریم‌های شدید آمریکا علیه مردم ایران و آثار و پیامد‌های آن بر روابط تجاری با دیگر کشور‌ها از جمله اسپانیا پرداخت و تاکید کرد: اتحادیه اروپا هم عملا هیچ اقدام مؤثری در برابر تحریم‌های ظالمانه واشنگتن انجام نداد.

وی تصریح کرد: علی رغم همه بدعهدی‌های طرف غربی، ایران برای نشان دادن حسن نیت خود مجددا مذاکره با گروه ۴+۱ در وین را با هدف لغو کامل تحریم‌ها در دستور کار قرار داده است.

قشقاوی در ادامه این نشست دوساعته به پرسش‌های مختلف اساتید و دانشجویان پیرامون آخرین تحولات مرتبط با سیاست خارجی کشورمان از جمله در خصوص افغانستان نیز پاسخ داد.

سفیر ایران در اسپانیا در پایان تاکید کرد: موضع جمهوری اسلامی ایران بر ضرورت مشارکت همه اقوام در دولت فراگیر افغانستان استوار است.

انتهای پیام/ ۳۵۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار