به روز شده در: ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۴
نماینده ولی‌فقیه در یزد:
آیت‌الله «ناصری» گفت: در مدارس ما آموزش باید با محوریت قرآن آغاز شود و از این موضوع نباید هراس داشت و سبک غربی در مراکز آموزشی باید از بین برود.
کد خبر: ۵۰۰۷۵۴
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۲۰:۰۸ - 15January 2022

به گزارش دفاع‌پرس از یزد، آیت‌الله «محمدرضا ناصری» نماینده ولی فقیه در یزد، در دیدار با مسئولان مؤسسه آینده‌سازان قم با اشاره به خاطراتی از اواخر عمر پهلوی در ایران اظهار داشت: رژیم پهلوی و مزدورانش در صدد بودند که به هر ترتیب شده، انقلاب را متوقف کنند و پیشنهاد تشکیل مجلس ملی، انحلال ساواک، سلطنت محمدرضا و ... را می‌دادند و عده‌ای این موضوع را پذیرفته بودند اما امام راحل می‌فرمودند که شاه باید برود.

وی بیان کرد: امام معتقد بود که شاه ریشه طاغوت است و تا وقتی ریشه باشد، هر چه شاخ و برگ آن را بزنید، باز هم رشد می‌کند و باید این ریشه استکبار و استعمار را از بین برد.

امام جمعه یزد عنوان کرد: اکنون نیز اقدامات اساسی و ریشه‌ای باید انجام شود که از آن جمله بحث کادرسازی است و اگر قرار باشد روزی تحولی عظیم در کشور ما ایجاد شود، کادرسازی نیاز است و زحماتی که در مؤسسات دینی و فرهنگی، حوزه‌ها و ... انجام می‌شود، آن زمان نتیجه خواهد داد.

وی ادامه داد: مسئله اصلی در زمینه‌سازی برای رشد انقلاب، ایجاد تحول بزرگ در مؤسسات آموزشی، دانشگاه‌ها و مدارس است و گرچه اکنون اقداماتی که انجام می‌شود، بسیار خوب و در مسیر تحول است اما در برخی مدارس و دانشگاه‌ها اندیشه‌هایی وجود دارد که تأمل برانگیز است.

ناصری با تأکید بر لزوم تحول در سیستم آموزشی کشور گفت: در مدارس ما آموزش باید با محوریت قرآن آغاز شود و از این موضوع نباید هراس داشت و سبک غربی در مراکز آموزشی باید از بین برود. اگر ریشه و برنامه‌ریزی غربی برداشته نشود، نمی‌توانیم به جایی برسیم و انقلاب را آنگونه که شایسته است، صادر کنیم.

وی تصریح کرد: سه اصل تدین، تعقل و تفکر باید به سیستم آموزشی ما بازگردد تا هویت دینی و اسلامی، خلاقیت، ایده‌پردازی، قدرت تشخیص حق از باطل و درست از نادرست، تعهد به کشور و .... در دانش آموزان شکل گیرد و تقویت شود.

ناصری با بیان اینکه جمعیت دانش آموزی بسیار بزرگی داریم که برای انقلاب سرمایه به شمار می‌روند، افزود: اکنون کمتر از ۱۰ درصد دانش آموزان زیر پوشش برنامه‌های فرهنگی، مذهبی، تربیتی و ... قرار گرفته اند و از بقیه این جمعیت که در یزد بالغ بر ۲۴۰ هزار نفر می‌شود، غفلت شده است.

وی تصریح کرد: شیوه آموزش، تربیت معلمان، تدوین کتب درسی و بسیاری از موارد دیگر در سیستم آموزشی نیازمند اصلاح و تغییر است و اگر این اتفاق بیفتد، علاوه بر اینکه کادرسازی انجام داده‌ایم، فضای مجازی نیز نمی‌تواند بر تربیت و ابعاد مختلف زندگی جوانان و نوجوانان و خانواده‌های ما اثر بگذارد زیرا اگر عنصر تدین، تعقل و تفکر در آموزش‌ها تقویت شود، قدرت انتخاب و تشخیص خوب و بد وجود دارد و دیگر جای نگرانی نیست.

ناصری بر لزوم تقویت غیرت دینی در مراکز آموزشی به ویژه دانشگاه فرهنگیان که برای آینده معلم تربیت می‌کند، تأکید کرد و گفت: این مهم مورد تأکید رهبر معظم انقلاب نیز بوده و همواره بر آن تأکید دارند.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار