به روز شده در: ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۹
وزیر جنگ رژیم صهیونیستی بار دیگر به اتخاذ مواضع مداخله‌جویانه در خصوص مذاکرات وین مبادرت ورزید.
کد خبر: ۵۰۱۷۴۰
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۲۷ - 21January 2022

جدیدترین مواضع مداخله‌جویانه صهیونیست‌ها درباره مذاکرات وین

به گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، در حالی که رژیم صهیونیستی تاکنون بیشترین سنگ‌اندازی و مخالفت با ادامه مذاکرات وین را داشته است، خواستار لحاظ کردن مسائل منطقه‌ای در مذاکرات با ایران شده است.

در همین ارتباط نیز، «بنی گانتز»، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی خواستار مذاکره قدرت‌های جهانی با ایران برای احیای توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ شد تا در این مذاکرات حمایت تهران از گروه‌های مقاومت را نیز لحاظ کنند.

بنابر گزارش تایمز اسرائیل، گانتز مدعی شد: بازی دوگانه ایران در منطقه باید روی میز مذاکره در وین باشد و هر تلاش بین‌المللی برای دستیابی به توافق با ایران می‌بایست رفتار این کشور در منطقه را نیز در نظر بگیرد.

ادعا‌های وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در حالی است که به اذعان طرف‌های روسی و چینی حاضر در وین و دیگر ناظران بین‌المللی، روند مذاکرات پیشرفت‌های چشمگیری داشته و مسائل مهمی در این مدت حل شده است.

فارغ از تاکتیک‌های غربی‌ها مبنی بر نبودِ وقت کافی برای ادامه مذاکرات، تیره و تار جلوه دادن فضای مذاکرات و فشار و هجمه رسانه‌ای شدید برای پیشبرد اهداف آن‌ها جهت گرفتن امتیازات هرچه بیشتر از طرف ایرانی، ذکر این نکته نیز ضروری است که دولت فعلی آمریکا نیز تفاوت چندانی با دولت قبلی آن ندارد و فقط تاکتیک به کار رفته در دولت بایدن متفاوت از تاکتیک دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق این کشور است؛ وگرنه استراتژی به کار رفته همان فشار بیشتر و ندادن امتیاز و در آخر انداختن همه تقصیر‌ها به گردن ایران است.

انتهای پیام/ ۹۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها