به روز شده در: ۰۳ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۱۲
امام جمعه اهرم:
«پهلوزاده» گفت: بالاترین تقوای الهی عمل به بالاترین تعهد و مسئولیت دینی است که حفظ حکومت اسلامی و دفاع از حاکم اسلامی است.
کد خبر: ۵۰۱۸۴۳
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۴ - 21January 2022

بالاترین تقوای الهی حفظ حکومت اسلامی استبه گزارش دفاع‌پرس از بوشهر، حجت الاسلام «حبیب پهلوزاده» امام جمعه اهرم، در خطبه‌های نماز جمله این هفته شهر اهرم اظهار داشت: بالاترین تقوای الهی عمل به بالاترین تعهد و مسئولیت دینی است که حفظ حکومت اسلامی و دفاع از حاکم اسلامی است.

وی گفت: بالاترین تقوای الهی و دینداری همین انبیا و ائمه معصومین داشتند و جان و مال خودشان را در این مسیر گذاشتند به همین خاطر است جایگاه شهید و شهادت در این دنیا بالاترین افتخار است. امیرالمومنین را هم بخاطر استقرار حکومت اسلامی با ضربه شمشیر کنار گذاشتند و به شهادت رساندند.

امام جمعه اهرم یاد آور شد: دوران انقلاب اسلامی نیز که داریم به دهه فجر و سالروز پیروزی انقلاب اسلامی نزدیک می‌شویم برای اینکه نگذارند این حکومت تشکیل شود و روی پای خودش بایستد از تقی زاده‌ها، بازرگان‌ها و بنی صدرها گرفته تا امروز که بعضی از آنها در لباس دین هستند به این نظام ضربه می‌زنند.

وی تصریح کرد: جای تعجب ندارد؛ چون که در زمان انبیا گذشته هم سامری‌ها بودند که از بزرگان و عالمان قوم موسی بودند و امت موسی را گوساله پرست کردند و مردم را با فریب جهنمی کردند.

پهلوزاده با تبریک یلاد با سعادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها خاطر نشان کرد: این عید نورانی و پر خیر و برکت و کوثر ولایت و چشمه جوشان و خیر کثیر را تبریک عرض می‌کنیم. همچنین روز زن را به بانوان زحمت کش و مؤمن تبریک عرض می‌کنیم.

وی تصریح کرد: سبک زندگی حضرت زهرا سلام الله علیها بر مبنای زهد و دفاع به موقع از ولایت بود. به فرموده امیرالمومنین وجود مبارک حضرت زهرا سلام الله علیها «نعم العون علی طاعه الله» بود. آیا دختران خودمان را به سبکی تربیت می‌کنیم که کمک کار همسرش باشد در بندگی و طاعت خدا؟

امام جمعه اهرم بیان کرد: زنان جامعه ما نقش بسیار مهمی در دینداری شوهرانشان دارند لذا زنان و خواهران بدانند که ایمان جامعه و خانواده به ایمان شما بستگی دارد. و باید فرزندانی تربیت شوند که با آسیب‌ها و فسادهای آخرالزمان بتوانند دوام بیاورند.

پهلوزاده ادامه داد: مادران بزرگوار باید متوجه باشند فرزند آنها در جامعه‌ای زندگی می‌کند که فضای مجازی برای نمازخوان کردن و با اخلاق شدن فرزندان ما و شما طراحی نشده است. نسبت به فضای حقیقی که متأثر از فضای مجازی است باید مراقب بود.

وی افزود: بازی‌ها و بیشتر برنامه‌های فضای مجازی بر محوریت هوای نفس است لذا اگر خانواده‌ها نگران آینده فرزندان خودشان هستند و نمی‌خواهند به آسیب‌ها گرفتار شوند بهترین سبک زندگی، سبک زندگی فاطمی است.

امام جمعه اهرم بیان کرد: زنان و دختران باید به هوش باشند و این سوال را متوجه باشند که چرا دشمن چندصد شبکه ماهواره‌ای و هزاران کانال و پیج در فضای مجازی و میلیاردها دلار صرف تضعیف حجاب و چادر شما می‌کند.

وی تصریح کرد: چه خطری از طرف چادر و حجاب شما متوجه آنها است که شبانه روز با امپراطوری رسانه‌ای به دنبال کم رنگ کردن نقش حجاب در جامعه اسلامی هستند؛ لذا قدر حجاب و چادر خودتان را بدانید. حضرت امام رضوان الله تعالی علیه می‌فرماید عنایتی که اسلام به بانوان دارد.

پهلوزاده بیان کرد: در انقلاب اسلامی جایگاهی که به زنان داده شده است قابل مقایسه با کشورهای پیشرفته دنیا مثل فرانسه نیست. در کشور فرانسه هر دو روز یک زن بخاطر خشونت مردان به قتل می رسند. آیا این است شعار حقوق بشر و حفظ حریم زنان؟ لذا فریب تبلیغات پر رنگ و لعاب آنها نخورید.

وی با اشاره به به سفر رئیس جمهور به کشور روسیه تاکید کرد: این کشور یک زمان به عنوان شرق و شوروی کمونیستی مطرح بود اما امروز شوروی را و تفکر کمونیستی را در موزه‌های تاریخ سیاسی دنیا باید جستجو کرد.

امام جمعه اهرم گفت: دولت سیزدهم در حرکت جهادی و دیپلماسی فعال اقتصادی برای خنثی سازی تحریم‌ها و معطل نکردن اقتصاد کشور به برجام از ظرفیت‌های همسایگان با قراردادهای بلند مدت برای تحول در اقتصاد تلاش جهادی را شروع کرده است.

وی اظهار داشت: ترجیح تعاملات با چین و روسیه و همسایگان نسبت به پر هزینه بودن ارتباط و تعامل با اروپا و آمریکا و کم سود بودنش بر هیچ عاقلی پوشیده نیست. شعار اصولی نه شرقی و نه غربی تا وقتی است که شرق و غرب از خوی استکباری و مقابله با انقلاب اسلامی کوتاه نیایند.

پهلوزاده خاطرنشان کرد: سال‌ها است شرق از حوزه تقابل با انقلاب اسلامی خارج شده و به تعامل فکر می‌کند. حرکت به سمت شرق و تعاملات اقتصادی با روسیه و چین تقویت انقلاب اسلامی است البته با حفظ شعارها و آرمان‌ها؛ همانطور که رئیس جمهور محترم موقع نماز در جلسه بلند می‌شوند و نماز اقامه می‌کنند.

وی بیان کرد: جایگاه و قدرت حکومت اسلامی و ولایت فقیه برای پوتین به معنای واقعی و ملموس درک شده و می‌داند که با احترام متقابل می‌تواند در اوج قله اقتدار منطقه قرار گرفت لذا در ابتدای دیدار با رئیس جمهور می‌گوید از شما خواهش می‌کنم که سلام و بهترین آرزوی سلامتی را از طرف من خدمت رهبر معظم ایران آقای خامنه ای منتقل کنید.

امام جمعه اهرم گفت: امیدواریم خداوند بر عزت و قدرت این انقلاب بیافزاید و کارگزاران این نظام نیز باید در مسیر آرمانها و ارزشها حرکت کنند که هدایت مردم به تقوا و عاقبت به خیری وظیفه اصلی انهاست.

انتهای پیام/
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها