به روز شده در: ۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۵:۰۳
امیر پوردستان تشریح کرد
فرمانده نیروی زمینی ارتش گفت: شهید صیاد شیرازی با ساماندهی و تدابیر ویژه خود ضربه مهلکی در عملیات مرصاد به منافقین وارد کرد.
کد خبر: ۵۰۲۴۶
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۸ - 27July 2015

نقش مؤثر شهید صیاد شیرازی در عملیات پیروزمندانه مرصاد

به گزارش گروه دفاعی امنیتی دفاع پرس، امیر سرتیپ «احمدرضا پوردستان» فرمانده نیروی زمینی ارتش، همزمان با پنجم مرداد سالروز شکست منافقین در عملیات مرصاد با اعلام این مطلب گفت: پس از پایان جنگ تحمیلی که حالت نه جنگ و نه صلح بر مرزها حاکم بود منافقین فعالیتی را در مرزها انجام دادند و شهید صیاد شیرازی که در آن زمان بهعنوان بازرس ستادکل نیروهای مسلح مشغول فعالیت بود احساس مسئولیت کرد و برای بررسی وضعیت، خود را به منطقه رساند.

به گفته امیر پوردستان، شهید صیاد شیرازی با شناخت خوبی که از منطقه و نیروها داشت به پایگاه کرمانشاه رفت و با بالگرد 214 هوانیروز عملیات شناسایی از منطقه را انجام داد و در نهایت با ساماندهی و تدابیر ویژه خود با کمک و هدایت نیروها، ضربه مهلکی در عملیات مرصاد به منافقین وارد کرد و منافقین مجبور به عقبنشینی شدند.

فرمانده نیروی زمین ارتش با اشاره به نقش نیروهای مردمی و سپاه در عملیات مرصاد خاطرنشان کرد: همه نیروهای مردمی و سپاه در عملیات مرصاد نقشآفرینی کردند؛ اما شهید صیاد شیرازی با توجه به هدایت و راهبری بالگردهای کبرا در این عملیات ضربات جبرانناپذیری به منافقین وارد کرد، که کینهای در دل آنها کاشت.

به گفته وی، به دنبال این موضوع منافقین منتظر فرصتی بودند تا صیاد شیرازی را به شهادت برسانند؛ که سرانجام در 21 فروردین 78 موفق به انجام این کار شدند. در حقیقت دلیل اصلی ترور هم ضربهای بود که به منافقین در عملیات مرصاد وارد شد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش درباره توانمندی نظامی منافقین در آن دوره زمانی اظهار داشت: ظرفیت نظامی عظیمی به نام منافقین در عراق وجود داشت، این گروه تروریستی افراد دست و پا بستهای نبودند، به شخصه با تعدادی از دستگیر شدگان آنها مصاحبه داشتم. این مصاحبهها نشان داد که این افراد از نظر نظامی توانمند بودند و برای ضربه به کشور، بهصورت همهجانبه وارد شدند.

امیر پوردستان در اظهار داشت: هر یک از این افراد تخصصهای ویژهای داشتند؛ از رانندگی ماشین سنگین گرفته تا رانندگی تانک، خدمه تانک، توپچی که از تمام سلاحها آگاهی داشتند و این موضوع به ما نشان داد که با دشمن آمادهای مواجهیم. اما به حول و قوه الهی و با تدابیر افرادی مانند شهید صیاد شیرازی و دیگر فرماندهان توانستیم بر گروه منافقین پیروز شویم.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها