به روز شده در: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۷:۲۴
نماینده مردم در مجلس:
آصفری گفت: توقع ما این است که طرف‌های غربی عاقلانه برخورد کرده و نسبت به برداشتن تحریم‌ها اقدام کنند در غیر این‌صورت مجلس، دولت را ملزم به انجام غنی‌سازی با شدت و سرعت بیشتری خواهد کرد.
کد خبر: ۵۰۳۱۰۹
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۸ - 29January 2022

غربی‌ها اقدام به‌لغو تحریم‌ها کنند

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، «محمدحسن آصفری» عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌ها در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی درباره روند مذاکرات وین، اظهار داشت: تاکنون گزارش رسمی از روند مذاکرات برجامی به مجلس شورای اسلامی داده نشده است، اما توافقی قطعاً قابل اجرا است که دو طرف به تعهدات خود عمل کنند، اگر قرار باشد یک طرف به تعهدات خود عمل کند، اما طرف مقابل مجدداً از انجام تعهدات خود سرباز بزند، مذاکره نتیجه بخش نخواهد بود و سرنوشتی همانند برجام نافرجام خواهد داشت.  

وی گفت: توقع ما این است که طرف‌های غربی عاقلانه برخورد کنند و نسبت به برداشتن تحریم‌ها اقدام کنند. غرب باید بداند بازار سرمایه عظیمی که در ایران وجود دارد در صورت توافق می‌تواند ظرفیت خوبی برای آنان باشد. اگر در این توافق طرف مقابل به تعهدات خود عمل کند ما می‌توانیم در موضوعات دیگر هم با آنان وارد مذاکره و گفتگو شویم، اما اگر این توافق نتیجه بخش نباشد، دیگر باز گرداندن ایران پای میز مذاکره به‌سادگی امکان‌پذیر نخواهد بود.

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اگر توافقی هم انجام نشود، مجلس گزینه‌های دیگری روی میز خواهد گذاشت که دولت را ملزم خواهد کرد که غنی‌سازی را با سرعت و شدت بیشتری دنبال کند. فلذا بهتر است که آمریکایی‌ها عاقلانه برخورد کنند و اقداماتی که مانع نتیجه بخش شدن مذاکرات می‌شود، بپرهیزند.

آصفری در پایان تأکید کرد: اگر ما میز مذاکره را ترک کنیم دیگر به‌سادگی پای میز مذاکره بازنخواهیم گشت. آمریکا بداند که چه توافقی انجام بشود و چه توافقی انجام نشود جمهوری اسلامی حاضر نیست خود را به میز مذاکره محدود کند. ما هم نفت خود را از طریق روش‌های مختلف خواهیم فروخت و هم غنی‌سازی و فعالیت هسته‌ای خود را انجام خواهیم داد. اما اگر توافقی صورت گیرد به نفع آمریکایی‌ها خواهد بود.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/ ۹۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار