به روز شده در: ۱۷ آذر ۱۴۰۱ - ۰۸:۵۳
رئیس جمهور:
حجت‌الاسلام رئیسی ضمن اشاره به اینکه کارکرد وقف در کشور با در نظر گرفتن نیت واقف باید گره گشایی از نیازمندی‌ها و مشکلات مردم باشد، در خصوص صنعت خودروسازی گفت: متاسفانه صنعت خودروسازی ما در شرایطی قرار دارد که مردم از آن رضایت ندارند.
کد خبر: ۵۱۹۰۸۳
تاریخ انتشار: ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۱ - 27April 2022

مردم از خودروسازی راضی نیستند/ کارکرد وقف باید گره‌گشایی از نیاز مردم باشدبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، حجت‌الاسلام «سید ابراهیم رئیسی» رییس جمهور ایران اسلامی در بیستمین سفر خود به استان قزوین عصر امروز (چهارشنبه) در جمع نخبگان این استان اظهار داشت: اوقاف یک مسئله شرعی است که نشان از تدین و دینداری مردم کشور به خصوص استان‌هایی، چون قزوین دارد که با وقف اموال خود برای گسترش اسلام تلاش کرده اند.

وی ادامه داد: کارکرد وقف در کشور با در نظر گرفتن نیت واقف باید گره گشایی از نیازمندی‌ها و مشکلات مردم باشد.

رئیس جمهور در ادامه افزود: با وجود اینکه بیشترین تهدید‌ها را در صنایع هسته‌ای داریم، اما شاهد موفقیت‌های بسیاری در این زمینه هستیم. ولی متاسفانه صنعت خودروسازی ما در شرایطی قرار دارد که مردم از آن رضایت ندارند.

وی تصریح کرد: تنها راه حل این موضوع این است که باید به علم و فناروی را که در صنایع هسته‌ای رسیده ایم را به دیگر صنایع هدایت کنیم.

رئیس جمهور اضافه کرد: تلاش درحوزه مسکن فراتر از شعار‌های انتخاباتی است و باید طبق قانون و نیاز سالانه یک میلیون واحد مسکن در کشور احداث کنیم و اگر این مهم شکل نگرید با کمبود و عقب ماندگی روبرو خواهیم شد.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی با اشاره به آسیب‌های اجتماعی موجود در جامعه اظهار کرد: تنها راه برون رفت از این معضلات و آسیب‌های اجتماعی استفاده از ظرفیت مردمی در حوزه آسیب‌های اجتماعی است چرا که همین مردم در دوران دفاع مقدس با همراهی خوبی که داشتند پیروزی بزرگی را به ارمغان آوردند.

وی ادامه داد: البته وظیفه دولت هم حمایت از این حرکت‌های تاثیرگذار و اجتماعی است و مسئولان باید با روحیه بسیجی و انقلابی و جهادی در کنار مردم باشند چرا که این موضوع جز اجتناب پذیر در حل مسایل و معضلات اجتماعی محسوب می‌شود.

رئیس جمهور در پاسخ به سوال یکی از جوانان در خصوص ادغام جهاد سازندگی و جهاد کشاورزی گفت: بعد از ادغام این دو سازمان روحیه جهادی در بین جوانان نه تنها سرد نشد بلکه روحیه جهادی در زنان و مردان و جوانان کشور در جهاد سازندگی شکل گرفته است و همین دانشجویان به همراه همسران خود با حضور در مناطق محروم همچنان در حال خدمت رسانی به اقشار ضعیف جامعه هستند.

رئیسی افزود: تمام هم و غم دولت به طور شبانه روز این است که برای حل مسایل و مشکلاتی که شناخته شده اقدام کند که برخی از آن‌ها متعلق به امروز و دیروز نیست و نسبت به برخی از آن‌ها در زمان خود عمل شایسته و بایسته انجام نشده است.

وی گفت: در مسایل اقتصادی و در اجرای عدالت عقب ماندگی جدی داریم که مقام معظم رهبری در بیانیه دوم به برخی از آن‌ها اشاره و تبیین داشتند.

انتهای پیام/ 112

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار