به روز شده در: ۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۷:۳۲
نماینده مردم در مجلس:
حدادی گفت: اگر حرکت ما در حوزه کشاورزی و صنایع تبدیلی دانش‌بنیان شود شاهد رشد بهره‌وری خواهیم بود که نتیجه آن کنترل تورم است.
کد خبر: ۵۲۰۸۵۱
تاریخ انتشار: ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۹ - 07May 2022

باید نظارت بر شبکه توزیع کالا‌ها افزایش یابد

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، «علی حدادی» عضو کمیسیون امورداخلی کشور و شورا‌ها در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی با اشاره به راهکار‌های کنترل تورم در سطح کشور، اظهار داشت: یکی از ریشه‌های تورم رشد نقدینگی در سطح کشور است که باید جلوی آن گرفته شود. استقراض از بانک مرکزی نیز یکی از عوامل مهم دیگر است که خوشبختانه رئیس جمهور به طور جدی ورود کرده تا جلوی آن را بگیرد. تقویت پایه پولی کشور نیز یکی از راهکار‌های مهم برای کنترل تورم است که باید به آن توجه شود.

وی گفت: از سوی دیگر لازم است که مدیریت جامع و کامل بر روی شبکه توزیع کالا‌ها اعمال گردد. متاسفانه امروز شبکه توزیع کالا‌ها معیوب است. باید توجه اساسی و ریشه‌ای به شبکه توزیع کالا‌ها شود. بخشی از کالا‌های اساسی در گمرک رسوب شده و نیازمند یک مدیریت صحیح و اقدام به موقع در این حوزه هستیم.

نماینده مردم ساوجبلاغ، طالقان و نظرآباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: زمانی است که می‌گوییم کالا‌های اساسی وجود ندارد که شرایط متفاوت می‌شود. اما امروز کالا‌های اساسی در سطح کشور وجود دارد. بحث مهم این است که باید به موقع کالا‌های اساسی از مبدا به مقصد رفته و در اختیار مصرف کننده قرار گیرد. در کنار اصلاح شبکه توزیع باید نظارت دقیقی نیز اعمال گردد.

حدادی در ادامه تاکید کرد: مادامی که نظارت و کنترل بر شبکه توزیع ضعیف باشد هر کسی یک تصمیمی برای خود اتخاذ می‌کند. آنگاه ما می‌بینیم هرکسی هر نرخی که می‌خواهد تعیین می‌کند. زمانی که یکپارچگی در نظارت باشد و قیمت‌ها ثبات داشته باشند، دیگر دست سودجویان کوتاه شده و شاهد تنظیم بازار به دنبال آن کنترل تورم خواهیم بود.

وی افزود: مجلس در بودجه ۱۴۰۱ تمام تلاش خود را کرد تا کسری بودجه اتفاق نیفتد. بعضا در دولت‌های گذشته نحوه غلط توزیع اوراق منجر به تورم شده بود. خوشبختانه دولت جدید گام درستی در جهت اصلاح این روند برداشته است. توزیع اوراق خودش نقش موثری در کنترل تورم دارد. نقدینگی باید به سمت تولید هدایت شود. اگر حرکت ما در حوزه کشاورزی و صنایع تبدیلی داشن بنیان باشد شاهد رشد بهره وری خواهیم بود که نتیجه آن کنترل تورم است. باید یک اراده جدی و انگیزه کافی برای کنترل تورم در کشور حاکم شود. تیم اقتصادی دولت وظیفه سنگینی بر عهده دارد.

منبع: ایسنا

انتهای پیام/ ۹۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار