به روز شده در: ۱۴ مهر ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۱
رئیس مجمع ناشران دفاع مقدس عنوان کرد؛
امینیان گفت: امسال برای اولین بار ناشران دفاع مقدس به جای حضور مستقل و تک به تک، همگی در غرفه مجمع ناشران حضور دارند.
کد خبر: ۵۲۲۱۷۹
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۳ - 13May 2022
حضور تجمیع شده ناشران دفاع مقدس برای اولین باربه گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، امیر شهریار امینیان رئیس مجمع ناشران دفاع مقدس در تشریح برنامه‌های این مرکز در طی ده روز نمایشگاه اظهار داشت: بخشی از ناشران دفاع مقدس امسال به جای اینکه هر کدام در غرفه‌ای مجزا در نمایشگاه حضور داشته باشند، به اتفاق نظر رسیدند که ذیل عنوان مجمع ناشران دفاع مقدس آثار و تولیدات خود را در معرض نمایش قرار دهند. این آثار مجموعا شامل 900 عنوان کتاب است که متعلق به 43 ناشر عضو مجمع است. انتشاراتی مثل فاتحان، اندیشه ورزان، رسول آفتاب و... در این غرفه حضور دارند.
 
امینیان در خصوص چرایی حضور تجمیع شده ناشران دفاع مقدس در قالب این مرکز بیان داشت: به دلیل مشکلاتی که کرونا به وجود آورد، برخی از ناشران در طی این مدت، تعداد عناوین کمی را توانستند منتشر کنند و از طرف دیگر طی تصمیمی که در مجمع ناشران گرفتیم بنا شد تا امسال به صورت جمعی حضور داشته باشیم تا تاثیرگذاری بیشتری داشته باشیم، البته اینکه چه ناشرانی ذیل چتر مجمع ناشران حضور داشته باشند کاملا ٌ به صورت داوطلبانه بوده و مجمع در انتخاب آنان نقشی نداشته است. البته این ناشران در بخش مجازی به طور مستقل حضور دارند. 
 
وی افزود: ما در طی این ده روز درصدد برگزاری 18 نشست هستیم که برخی از آن‌ها به موضوعات صنعت نشر و برخی از آنها مرتبط با مباحث حوزه دفاع مقدس است. از دیگر برنامه‌های این مجمع در ایام نمایشگاه جشن امضا و رونمایی از چند کتاب است. برنامه طرح شمس از دیگر برنامه‌های فرهنگی است که به توسعه کتابخانه‌های سازمانی می‌پردازد. برنامه‌ای داریم تحت عنوان سفیرمهربانی که اهدای کتاب به نقاط محروم به خصوص در زمینه موضوعات کودک و نوجوان و آثار دفاع مقدس را در دستور کار دارد که مخاطبان می‌توانند در این طرح با مشارکت ناشر، نهادهای فرهنگی و سهم اندکی از مخاطب، کتاب مورد نظر خود را به یک استان محروم اهدا کنند.
 
سی‌و‌سومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از بیست‌ویکم آغاز شده و تا سی‌ویکم اردیبهشت ماه ۱۴۰۱ در دو بخش حضوری در مصلای امام خمینی(ره) و مجازی در سامانه ketab.ir  برگزار می‌شود.
 
انتهای پیام/ 241
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها