به روز شده در: ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۱۸
در ۲۴ ساعت گذشته؛
ائتلاف متجاوز سعودی در ۲۴ ساعت گذشته ۷۵ مرتبه آتش بس در استان «الحدیده» را نقض کرده است.
کد خبر: ۵۲۲۲۴۸
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۱:۲۱ - 14May 2022

ائتلاف سعودی ۷۵ مرتبه آتش‌بس «الحدیده» را نقض کردبه گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس به نقل از المسیره، ائتلاف متجاوز سعودی همچنان به نقض گسترده آتش بس در الحدیده ادامه می‌دهد. سعودی‌ها طی ۲۴ ساعت گذشته ۷۵ مرتبه آتش بس در الحدیده را نقض کرده‌اند.

این درحالی است که آتش‌بس در دیگر استان‌های یمن نیز توسط ائتلاف سعودی نقض می‌شود. پیشتر «علی القحوم» عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن در گفت‌وگو با وبگاه العهد به عربستان سعودی درباره ادامه نقض آتش‌بس هشدار داد.

وی تاکید کرد: نیرو‌های مسلح یمن در برابر این تجاوزات هرگز دست بسته باقی نخواهند ماند و در پاسخ به نقض مکرر آتش بس از سوی عربستان گزینه‌های بسیاری را در اختیار دارند. القحوم افزود: نیرو‌های مسلح یمن نوعی سلاح راهبردی را ساخته‌اند که در صورت ادامه تجاوزات امکان استفاده از آن علیه عربستان سعودی وجود دارد.

عضو دفتر سیاسی انصارالله تاکید کرد: ائتلاف تجاوز از ابتدا به آتش بس پایبند نبودند و همواره آن را نقض می‌کردند. آتش بس اساساً برای موضوعات بشردوستانه برقرار شد، اما عربستان سعودی در همه مسائل مانع تراشی کرده و از به ثمر نشستن تلاش‌های بین المللی و منطقه‌ای جلوگیری می‌کند.

انتهای پیام/ ۱۳۴

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار