به روز شده در: ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۵:۲۹
توسط انتشارات «راه یار»:
«ننگ سالی»، «موسای عزیز»، «خانه‌دار مبارز»، «فراری‌ها»، «سلام بچه‌ها» و «چخ چخی‌ها» شش عنوان چاپ اولی انتشارات «راه یار» در سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه و رونمایی می‌شوند.
کد خبر: ۵۲۲۲۷۴
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۰۴ - 14May 2022

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، «ننگ سالی»، «موسای عزیز»، «خانه‌دار مبارز»، «سلام بچه‌ها»، «فراری‌ها» و «چخ چخی‌ها» شش عنوان چاپ اولی انتشارات «راه یار» در سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران عرضه و رونمایی می‌شوند.

بنابراین گزارش، «ننگ سالی»؛ خاطرات مردم محله علی‌قلی آقای اصفهان از دوران کشف حجاب، ممنوعیت روضه و قحطی را روایت می‌کند تحقیق آن برعهده گروهی از محققان دفتر تاریخ شفاهی اصفهان و تدوینش توسط فائزه دره‌گزنی صورت گرفته است. «موسای عزیز»؛ خاطرات سردار شهید موسی عزیزآبادی، از فرماندهان نیروی انتظامی کشور که در ایام پیروزی انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و بعد از آن در تأمین امنیت مردم زحمات زیادی کشیده است را از زبان همسر و نزدیکانش روایت کرده است. محمد کازرانی و محمدعلی نظیری، تحقیق و تدوین و علیرضا اشرفی نسب هم نگارش کتاب را برعهده داشته اند.

«خانه‌دار مبارز» نیز خاطرات شفاهی اقدس حسینیان از زنان مبارز و فعال در جریان انقلاب اسلامی مشهد را روایت می‌کند، تحقیق کتاب توسط زهرا احسن مقدم و مرضیه ذاکری صورت گرفته و مرضیه ذاکری نیز تدوینش را برعهده داشته است.

«سلام بچه‌ها»؛ تاریخ شفاهی شکل گیری و گسترش مجله «سلام بچه‌ها»، از مجلات مهم و تأثیرگذار کودک و نوجوان کشور را بیان می‌کند که مهدی خوجگی تحقیق و تدوین آن را انجام داده است.

«چخ چخی‌ها»؛ نگاهی به نشاط و شوخ طبعی در زندگی و جهاد شهدای مدافع حرم مشهدی پنجمین عنوان انتشارات «راه یار» است که در سی‌وسومین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، عرضه و رونمایی می‌شود. ناصر جوادی نگارش این کتاب را برعهده داشته است.

«فراری‌ها» نیز به عنوان ششمین عنوان این ناشر که تحقیق و تدوین برعهده محمدمهدی احمدیان بوده است، روایت‎‌ها و فراز‌هایی از مبارزه برای حضور در جنگ سوریه را بیان می‌کند.

بنابراین گزارش، انتشارات «راه یار» در اولین سال حضور خود در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با عرضه بیش از صد عنوان مختلف در موضوعات فرهنگ و رسانه، تاریخ شفاهی پیشرفت، تاریخ شفاهی جبهه فرهنگی و هنری انقلاب، تاریخ شفاهی زنان، تاریخ شفاهی معلمان و مربیان و مدارس انقلاب، جهاد سازندگی و... در شبستان مصلی (ناشران عمومی)، راهروی ۱۵، غرفه ۱۲ حضور دارد.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار