به روز شده در: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۱:۲۴
رئیس پلیس پیشگیری انتظامی کشور اعلام کرد؛
سردار معصوم بیگی گفت: با تلاش همکارانم ۴۳ هزار و ۶۰۱ فقره اراضی ملی در مساحت نزدیک به ۲۹ هزار هکتار در سال ۱۴۰۰ خلع ید شد.
کد خبر: ۵۲۲۷۴۸
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۲ - 16May 2022

آزادسازی ۲۹ هزار هکتار از اراضی ملیبه گزارش گروه اجتماعی دفاع‌پرس، سردار مهدی معصوم بیگی رئیس پلیس پیشگیری انتظامی کشور با بیان اینکه جلوگیری از تغییر کاربری اراضی کشاورزی و حراست از مراتع، منابع طبیعی و اراضی متعلق به عموم مردم از اهمیت بسیار بالایی در مقابله با سودجویان و حفظ سرمایه‌های ملی برخوردار است، اظهار داشت: این سرمایه‌ها حق نسل آینده برای ادامه حیات و زندگی است و تخریب و تصرف آن برای منافع شخصی می‌تواند منجر به بروز شرایط دشوار زیست محیطی برای همه شهروندان شود.

این مقام انتظامی در تشریح عملکرد موفق یگان‌های حفاظت از سازمان‌های ملی زمین و مسکن، امور اراضی و مراتع و آبخیزداری پلیس پیشگیری انتظامی کشور در سال ۱۴۰۰ افزود: با تلاش و مجاهدت همکارانم در سال گذشته از ۴۳ هزار و ۶۰۱ فقره تعرض و تصرف غیر قانونی به اراضی ملی خلع ید شده است که این دستاورد ارزشمند قابل تقدیر است.

وی با بیان اینکه مساحت اراضی رفع تصرف شده نزدیک به ۲۹ هزار هکتار است، گفت: کارشناسان ارزش زمین‌های آزاد شده را بیش از ۵۱۱ هزار میلیارد ریال برآورد کرده اند.

سردار معصوم بیگی با تاکید بر اینکه جلوگیری از تصرف اراضی متعلق به مردم خط قرمز و قطعی مجموعه انتظامی کشور و پلیس پیشگیری است، ادامه داد: در این بازه زمانی یک ساله تعداد ۳۰۱ نفر از افراد سودجو و متعرض به سرمایه‌های ملی و مردمی دستگیر و در این خصوص بیش از ۱۹ هزار فقره پرونده تشکیل و مورد رسیدگی قرار گرفته است.

وی با قدردانی از همکاری مردم با پلیس در صیانت و حفاظت از مواهب طبیعی و اراضی متعلق به آحاد جامعه خاطرنشان کرد: ابلاغ بیش از هزاران فقره اوراق قضائی و اجرای بیش از ۹ هزار احکام قطعی قضائی در این خصوص از دیگر اقدامات ارزشمند یگان‌های حفاظت از سازمان‌های ملی زمین و مسکن، امور اراضی و مراتع و آبخیزداری پلیس پیشگیری انتظامی کشور در سال ۱۴۰۰ است.

انتهای پیام/ 241

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار