به روز شده در: ۰۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۰:۵۸
رزمایش فدائیان حریم ولایت-23/در دومین روز رزمایش انجام شد
اجرا عملیات‌های مختلف آفندی و پدافندی بیانگر این است که نیروی هوایی مقتدر کشور توان پاسخگویی به هرگونه تهدید را خواهد داشت.
کد خبر: ۵۲۴۴۶
تاریخ انتشار: ۱۵ شهريور ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۰ - 06September 2015

اجرای عملیات آفندی و پدافندی نهاجا متناسب با جنگ‌های نامتقارن و نیابتی/ تست موفق بمب‌های هوشمند لیزری/ انهدام11 هدف با موشک‌های نقطه‌زن

به گزارش خبرنگار اعزامی دفاع پرس  به منطقه عمومی رزمایش فدائیان حریم ولایت 5، نیروی هوایی ارتش در پنجمین رزمایش فدائیان حریم ولایت صبح امروز با اجرای عملیات هلی برن نیروهای واکنش سریع در کمترین زمان ممکن تکاوران تیپ65 نوهد را از 2 پایگاه شهید دوران و شهید لشکری تهران به منطقه رزمایش انتقال داد و بدین وسیله هماهنگی نیروهای چهارگانه ارتش را در اجرای عملیات به نمایش گذاشت.

بر اساس این گزارش اجرای عملیات درگیری هوایی، انهدام اهداف متحرک هوایی، انجام فلرریزی و ایجاد انحراف در موشکهای هوا به هوای دشمن، استفاده از ترفندهای فریب در جنگ الکترونیک، پرتاب موشک هوا به هوا و انهدام اهداف هوایی را با موفقیت اجرا کرد.

همچنین هواپیماهای راهبردی سوخو24 با حمل انواع موشکهای بهینه سازی شده و نقطه زن 11 هدف طراحی شده را با موشکهای ارتقا یافته این نیرو به صورت نقطهای مورد هدف قرار داد.

شایان ذکر است در طول این رزمایش اسکادرانهای اف14 عملیات پشتیبانی هوایی از جنگنده بمب افکنها را بر عهده داشتند.

اجرا عملیاتهای مختلف آفندی و پدافندی جنگندههای سبک و نیمه سنگین نهاجا، استفاده از ظرفیتهای پهپادی و جنگ الکترونیک، استفاده از تسلیحات گرم و جنگی، تست عملیاتی موشکهای هوا به هوا، تست موفقیت آمیز بمبهای هوشمند لیزری و موشکهای لیزری، استفاده از موشکهای ارتقا یافته هوا به زمین، تحرک گسترده هوایی، استفاده از ظرفیتهای بالگردی و استفاده همزمان از جنگندههای شرقی و غربی بیانگر این است که نیروی هوایی مقتدر کشور توان پاسخگویی به هرگونه تهدید به ویژه در مقابله با جنگ نامتقارن و جنگهای نیابتی را خواهد داشت.

انتهای پیام/

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها