به روز شده در: ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۰۲:۲۹
در مراسمی با حضور فرماندهان دفاع مقدس از کتاب تاریخ شفاهی شکارچی جنگ تحت عنوان «شاهین آچاچی» در استان فارس رونمایی می‌شود.
کد خبر: ۵۲۴۹۴۷
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۳ - 25May 2022

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از فارس، به مناسبت گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر مراسم رونمایی از کتاب «شاهین آچاچی»، خاطرات سرهنگ «رفیع غفاری» به قلم «اسماعیل جمالی» جانباز و نویسنده دوران دفاع مقدس امروز ساعت ۲۰:۳۰ در استان فارس برگزار می‌شود.

برنامه رونمایی از کتاب تاریخ شفاهی شکارچی جنگ تحت عنوان «شاهین آچاچی» با حضور فرماندهان هشت سال دفاع مقداس و فرماندهان نیروهای مسلح در استان از جمله رویدادهایی است که در ایام گرامیداشت آزادسازی خرمشهر با هدف احیای تاریخ شفاهی و روایتگری دفاع مقدس و بیان خاطرات و مخاطرات جنگ از زبان رزمندگان و خانواده شهدا صورت می‌گیرد.

‌«شاهین آچاچی» به زندگی سرهنگ «رفیع غفاری» می‌پردازد که در دوران دفاع مقدس رکورد بی نظیری را ثبت کرده و نامی ماندگار در تاریخ دفاع مقدس از خود برجای گذاشته است و  از وی به عنوان اعجوبه جنگی و مغز متفکر انهدام تانک نام می‌برند.

نویسنده «شاهین آچاچی» رزمنده و جانباز شیمیایی دوران دفاع مقدس «اسماعیل جمالی» و راوی کتاب شاخص حوزه دفاع مقدس«چشم‌های خردلی» است.

انتهای پیام/ س

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها