به روز شده در: ۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۱
در جدیدترین مواضع مطرح شد؛
نماینده دائم قطر در سازمان ملل متحد ضمن محکوم کردن اقدام رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن خبرنگار فلسطینی، گفت: دوحه قتل ابو عاقله را جنایتی فجیع می داند.
کد خبر: ۵۲۵۱۵۲
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۱ - 26May 2022

به گزارش گروه بین‌الملل دفاع‌پرس، «علیا احمد» نماینده قطر در سازمان ملل متحد به اقدام رژیم صهیونیستی در به شهادت رساندن شیرین ابو عاقله واکنش نشان داد. وی گفت: ترور شیرین ابوعاقله خبرنگار فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان اسرائیلی را به شدت محکوم می‌کنیم.

بر اساس این گزارش، این مقام قطری عنوان کرد: قطر ترور ابوعاقله را جنایتی فجیع و نقض حقوق بین‌الملل بشردوستانه می‌داند. اعضای شورای امنیت را به انجام تحقیقات فوری و جامع و تضمین بازخواست و مجازات عاملان ترور ابوعاقله دعوت می‌کنیم.

پیش از این، شبکه آمریکایی سی‌ان‌ان نتایج تحقیقات مستقل خود در ارتباط با شهادت شیرین ابوعاقله خبرنگار فلسطینی را منتشر کرد. در این گزارش آمده است: تحلیل آثار برجای مانده بر روی درختی که شیرین ابوعاقله پشت آن پناه گرفته بود، نشان می‌دهد که وی عامدانه هدف تیراندازی قرار گرفته است.

سی‌ان‌ان در ادامه گزارش خود تاکید کرده است: شواهد و قرائن حاکی از آن است که در نزدیکی منطقه‌ای که شیرین ابوعاقله در آن حضور داشت، افراد مسلح دیگر غیر از نظامیان اسرائیلی حضور نداشته اند.

این شبکه آمریکایی تصریح کرد: تحقیقات و ادله جمع آوری شده نشان می‌دهد که شیرین ابوعاقله از سوی نظامیان اسرائیلی هدف قرار گرفته است.

گفتنی است نظامیان صهیونیست دو هفته پیش «شیرین ابو عاقله» خبرنگار فلسطینی را در جریان پوشش خبری حوادث و درگیری‌های اردوگاه جنین، به ضرب گلوله مستقیم از ناحیه سر به شهادت رساندند.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار