فتح خرمشهر؛ فتح خون/ مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین:

آزادسازی خرمشهر نقطه عطف دفاع مقدس است

حقایق پور گفت: آزادسازی خرمشهر نقطه عطف دفاع مقدس است، در این آزادسازی، حماسه‌هایی توسط شهدا، جانبازان و رزمندگان خلق شد که بازگویی و تبیین آنها به آحاد جامعه به‌ویژه نسل امروز ضروری است.
کد خبر: ۵۲۵۸۱۳
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۲ - 29May 2022

به گزارش خبرنگار دفاع‌پرس از قزوین، به مناسبت ایام سالروز آزادسازی خرمشهر در عملیات بیت‌المقدس، ظهر امروز (یکشنبه) پانزدهمین کنگره تجلیل از ایثارگران با حضور «غلامرضا حقایق‌پور» مدیرکل و «فاطمه نسخه‌چی» معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین و نمایندگان سپاه صاحب‌الامر(عج) و ارتش 16 زرهی قزوین برگزار شد.

در این مراسم، حقایق‌پور ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای عملیات بیت‌المقدس، با اشاره به اینکه امام خمینی (ره) در آزادسازی خرمشهر فرمودند، «خرمشهر را خدا آزاد کرد»، اظهار داشت: این امام بزرگوار با گفتن این مطلب به همگان یادآور شدند که این شهر با اراده و امدادهای غیبی خداوند متعال بود که آزاد شد.

وی با اشاره به سخنان صدام، رئیس‌جمهور وقت عراق مبنی بر اینکه اگر ایرانیان خرمشهر را باز پس بگیرند من کلید بصره را به آنها خواهم داد، بیان کرد: مطلب فوق بیانگر این است که دشمنان بعثی به قدری از امکانات و تجهیزات نظامی برخوردار بودند که به خیال‌شان محال بود که دیگر ایرانیان خرمشهر را از آنها پس بگیرند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین افزود: ولی خرمشهر به اراده خداوند متعال و به برکت خون مطهر شهدا و رشادت‌ها و ایثارگری‌های رزمندگان و جانبازان دوباره از دشمنان بعثی باز پس گرفته شد.

حقایق‌پور با بیان اینکه آزادسازی خرمشهر نقطه عطف دفاع مقدس است، گفت: در این آزادسازی، حماسه‌هایی توسط شهدا، جانبازان و رزمندگان خلق شد که بازگویی و تبیین آنها به آحاد جامعه به‌ویژه نسل امروز ضروری است.

این مقام مسئول افزود: امروز باید مسئولان فرهنگی دستگاه‌ها با اجرای برنامه‌های ترویجی جذاب و متنوع در تبیین حماسه‌هایی که شهدا و جانبازان خلق‌کننده آن در دوران هشت سال دفاع مقدس بودند، تلاش کنند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین ضمن تجلیل از جانبازان گفت: این عزیزان همیشه پای عمل کردن به منویات امام راحل پیشگام بوده و هستند و همواره از ارزش‌های نظام حراست کردند که رشادت‌ها و ایثارگری‌هایشان قابل تحسین است.

وی همچنین حادثه ریزش ساختمان متروپل آبادان را به ملت ایران تسلیت گفت و توقیف دو نفتکش یونانی توسط ایران را نشان‌دهنده اتحاد، قدرت و عزت نیروهای مسلح کشور دانست.

در ادامه این مراسم، جانبازان به بازگویی خاطرات خود در هشت سال دفاع مقدس پرداختند.

همچنین در مراسم فوق، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان قزوین با اهدای لوح تقدیر و هدایایی از جانبازان احسان‌الله باقری و حسین آتشگر، آزاده و جانباز محمدتقی پیله‌فروش، خداداد رجبی‌دهکی (پدر شهید)، عذرا الهیاری کشمرزی (همسر شهید) و علیرضا عزیزمحمدی (فرزند شهید) تجلیل کرد.

پانزدهمین کنگره تجلیل از ایثارگران به مناسبت روز دزفول، روز مقاومت و پایداری، روز چهارشنبه چهارم خرداد در بنیادهای سراسر کشور برگزار شد.

برگزاری برنامه فوق، با تعطیل شدن استان قزوین به دلیل آلودگی هوا در روز چهارشنبه، به امروز موکول شده است.

انتهای پیام/

نظر شما
پربیننده ها