به روز شده در: ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۱:۲۴
معاون حقوقی وزارت ارشاد مطرح کرد:
هاشمی با تاکید براینکه هنرمندان چهارچوب‌های حقوقی و قانونی را رعایت کنند، گفت: هنر ایرانی با عشق و ارادت به امام رضا (ع) پیوند عمیق دارد.
کد خبر: ۵۲۶۵۷۰
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۵۹ - 02June 2022

به گزارش گروه فرهنگ و هنر دفاع‌پرس، «سید محمد هاشمی» معاون امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در آیین اختتامیه یازدهمین جشنواره ملی عکس رضوی اظهار داشت: تمام تاریخ هنر ایرانی اسلامی ما، از سینما تا تئاتر تا عکس و نقاشی و غیره همه و همه پر است از اشارات رضوی و این نشان دهنده لطف، ارادت و جان نثاری مردم و همچنین هنرمندان نسبت به ساحت مقدس امام رضا (ع) است. این ارادت در آثار هنری متعددی هویداست، از مستند رضای رضوان مجید مجیدی تا فیلم بدون قرار قبلی بهروز شعیبی تا تابلوی سلسلة الذهب حسن روح الامین و بی شمار آثار هنری که از این دست وجود دارد.

معاون وزیر ارشاد در ادامه با تاکید بر این که توجه و ادب هنرمندان به امام رضا(ع) نشأت گرفته از باور همه مردم ایران است افزود: جشنواره های مختلف هنری رضوی جلوه ای از همان ارادت عمیقی است که مردم و هنرمندان کشور ما به امام رئوف (ع) دارند.

وی ادامه داد: باید همگان بدانند که هر اثر به ظاهر هنری ای که در آن توهین به امام رضا(ع) وجود دارد از جامعه هنری ایرانی- اسلامی ما به دور است. این فیلم اخیری که در یکی از جشنواره های خارج از کشور مطرح شده است، ناراحتی های بسیاری را در جامعه ایرانی ایجاد کرده که امروزه انعکاس آن را به طرق مختلف می بینیم و می شنویم. بدانید که این فیلم هیچ ارتباط و نسبتی با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نداشته و هیچ گونه پروانه‌ای از جمله پروانه ساخت یا نمایش از این وزارتخانه دریافت نکرده است و تولید آن همگی در خارج از کشور انجام شده است.

معاون حقوقی وزیر ارشاد در ادامه با اشاره به اتخاذ تصمیماتی پیرامون این فیلم موهن در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: تصمیم گرفتیم که هر کسی، با هر عنوانی در ساخت این فیلم همکاری داشته است -در صورتی که داخل کشور باشد- را با روش های قانونی و حقوقی دنبال کنیم.

هاشمی ادامه داد: لازم به یادآوری است که وظیفه ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محافظت، معاضدت و حمایت حقوقی از هنرمندان است. گاهی دیده می شود، برخی از هنرمندان رفتارهایی انجام می دهند که بار حقوقی سنگینی در پی دارد و متاسفانه نسبت به آن غافل اند، بنابر این توقع می رود که هنرمندان، در اقدامات و کنش های مختلف خود، چهارچوب های قانونی و حقوقی را رعایت کنند.

انتهای پیام/ 121

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار