به روز شده در: ۱۴ تير ۱۴۰۱ - ۲۰:۴۵
نماینده مردم در مجلس:
منتظری گفت: تخصیص ارز ۴۲۰۰ تومانی باعث هدررفت منابع زیادی در کشورمان شده و دلالان از آن بهره بردند نه مردم لذا دولت برای آرامش مردم مستضعف و آسایش تولید کننده ایرانی به سمت حذف این ارز رفت.
کد خبر: ۵۳۰۴۲۰
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۸ - 23June 2022

حذف ارز ترجیحی برای آرامش مردم مستضعف و عدم اسراف منابع دولت اجرا شد

به گزارش گروه سایر رسانه‌های دفاع‌پرس، «غلامرضا منتظری» نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی اظهار داشت: تخصیص ارز ترجیحی نتوانست هدف گذاری صورت گرفته را محقق کند و انحراف زیادی داشت.

وی افزود: هر تغییری در آغاز با برخی مشکلات مواجه است و سیاست حذف ارز ترجیحی هم از این موضوع مستثنی نیست. زمان باید سپری شود تا مردم نتایج تصمیم جدید را مشاهده کنند تا اقبال و همراهی بیشتر مردم را شاهد باشیم.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: به موازات اجرای طرح جدید مردمی سازی یارانه‌ها باید چتر نظارتی تقویت شود ضمن اینکه متاسفانه برخی از کالا‌ها که پیش از این هم مشمول دریافت ارز ترجیحی نبوده‌اند بالا رفته است.

وی افزود: معدل ارز ترجیحی از نظر کارشناسان پایین بوده فساد‌ها و رانت‌های شکل گرفته از ارز ترجیحی بوده است. وقتی مردم سر سفره خود نتیجه ارز ترجیحی را نمی‌دیدند، نشان دهنده فساد و رانت بالای موجود در این ارز بود.

نماینده گرگان در مجلس اظهار داشت: این ارز ترجیحی بیشتر به کام افراد خاصی بود و حتی برخی از واردکنندگان استفاده کننده از این ارز را صرف واردات کالا‌های لوکس و لاکچری و بعضاً غیرضرور به کشور می‌کردند و یا حتی این کالا‌ها را با قیمت بازار آزاد به فروش می‌رساندند.

منتظری گفت: نگاه دولت برای تغییر سیاست شیوه تخصیص ارز ترجیحی این بود که ما شیوه حمایت را تغییر دهیم تا اسراف در منابع دولت صورت نگیرد و هم زمینه آسایش تولید کننده فراهم شود.

منبع: فارس

انتهای پیام/ ۹۱۱

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار