به روز شده در: ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۴:۴۸
بازداشت دو جاسوس فرانسوی در ایران، دولت فرانسه را با چالشی بین المللی مواجه کرده است.
کد خبر: ۵۳۰۵۵۹
تاریخ انتشار: ۰۳ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۵ - 24June 2022

ابعاد بین‌المللی بازداشت جاسوسان فرانسوی برای دولت مکرونبه گزارش گروه اخبار داخلی دفاع‌پرس، خبری موثق حاکی از آن است که عملیات مهم وزارت اطلاعات در ماه گذشته، نه تنها دولت ایران را در موضع بازخواست از دولت مکرون قرار داده است بلکه اعترافات گسترده این دو جاسوس به انجام مآموریت‌های مشابه در چند کشور دیگر و نگرانی فرانسویان از احتمال افشای نام آن کشور‌ها توسط وزارت اطلاعات، چالشی بزرگ پیش روی دولت فرانسه ایجاد کرده است.

یک منبع مطلع به شرط عدم افشای نامش گفت: جاسوس‌های مورد بحث علاوه بر سابقه حضور چند باره و هدفمند در ایران، در چندین کشور دیگر نیز حضور داشته و مأموریت آموزش مخالفین دولت‌ها و تحریک آن‌ها به اغتشاش، اعتصاب و ایجاد پیوند بین طیف‌های مختلف اپوزیسیون را به انجام رسانده اند. یکی از همسایگانِ غربی ایران هم جزو آن کشور‌ها بوده است.

این منبع مطلع افزود: اظهارات نامتعارف و سخیفِ سفیر فرانسه در تهران علیه جمهوری اسلامی ایران، عملا واکنشی عصبی و ناشیانه نسبت به این دستگیری تاریخی بود. زیرا در صورت افشای اعترافات این دو جاسوس فرانسوی و اطلاع یافتن دیگر کشور‌های هدف از مقاصد سوء فرانسویان، این افشاگری را بتوانند به عنوان واکنش دولت ایران به بداخلاقی اخیر فرانسوی‌ها القاء کنند.

انتهای پیام/ 161

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربیننده ها
آخرین اخبار